Kokį gyvenimą gyvena mano plaukai? | Curly Girl Metodas - CGM

2021-01-17

Labutis!

Apie veidą jau pakalbėjau, dabar noriu papasakoti ką veikia mano plaukai ir kokių tikslų jiems sugalvojau 2021-iesiems 😁 kas mane skaito ilgą laiką, žino, kad turiu ganėtinai ilgus, labai storus ir dar tankesnius plaukus. Niekada labai nesiskundžiau jų būkle - taip, veliasi, žiemą elektrinasi, kartais pučiasi, bet iš esmės viskas su jais gerai, myliu ir nežadu kirpti. Niekada nesu dažiusi plaukų ilgalaikiais dažais - karaliavo tik spalvoti trumpalaikiai plaukų dažai ankstyvoje paauglystėje, ir tai labai trumpą laiko tarpą, nes plaukus mylėjau ir saugojau visą savo trumpą gyvenimą. Ir prieš kokį mėnesį sugalvojau, kad noriu pokyčių - reikia šviesint. Bet gaila. Pradėjau domėtis giliau ir atradau, pasirodo, labai populiarų Curly Girl (garbanotos merginos) metodą, kurį bloge vadinsiu CGM. 


CGM - tai metodas, kurio tikslas atstatyti natūralią plauko struktūrą, subalansuoti proteinų ir drėgmės kiekį plaukuose ir puoselėti garbanas. Aš nesu garbanota, tenkinuosi didelėmis bangomis galiukuose, bet pažiūrėjau kelis vaizdo įrašus YouTube ir patikėjau, kad kažkur giliai širdyje ir plauko folikuluose turiu garbanas 😂 Ir supratau, kad čia tas mano išsvajotasis pokytis, kuris ne tik nealins plaukų, bet net ir puoselės juos. 


Taigi, metodo esmė atsisakyti silikonų, vaškų, sulfatų ir sausinančio alkoholio, rankšluosčio, sausų plaukų šukavimo bei formavimo karščiu (ypač tiesinimo). 


Metodo pradžiai reikia tinkamos sudėties priemonių - šampūno, kaukės, kondicionieriaus, nenuplaunamo kondicionieriaus/kremo, formavimo priemonių bei kelių papildomų priedų -  mikropluošto rankšluosčio ar medvilninių marškinėlių, retų šukų, šilkinės plaukų gumelės. Eiga atrodo sudėtingai, bet viskas labai paprasta:


1. Pirmą kartą galvą gerai išsiplauname su vadinamuoju final wash plaukų šampūnu, dušo žele ar net indų plovikliu. Final wash nuo paprasto CGM tinkamo šampūno skiriasi tuo, jog sudėtyje turi SLS arba SLES - plaunančių sulfatų, kurie turi pašalinti ant plaukų susikaupusį silikoną, vaškus ir kitas nesąmones. Masažuojam galvos odą su pagalvėlėmis bent keletą minučių, aš daug dėmesio skyriau ir patiems plaukams. Nors įprastai jiems užtenka tiek šampūno, kiek nubėga nuo viršugalvio, tikslas pašalinti silikonus, o jie dengia visą plaukų paviršių.

2. Du kartus gerai išsiplovus galvą ant visų plaukų gausiai tepame drėkinančią plaukų kaukę, užsidedam dušo kepurėlę, apsukam rankšluosčiu ir laikom šiltai mažiausiai pusvalandį. Po gilaus valymo reikia sudrėkinti nualintus plaukus. 

3. Praėjus nustatytam laikui gerai išskalaujam kaukės likučius, tepam kondicionierių ir šukuojam. Aš pradžioje prašukuoju su pirštais, o tuomet pasiimu retas šukas, kurių pagalba išnarplioju likusias plaukų sruogas ir padengiu kondicionieriumi praleistus plaukus. Palaikom keletą minučių. 

4. Viską išskalavus prasideda formavimas. Jį pradedam ant varvančių plaukų tepant ir iš apačios gniaužant pasirinktą nenuplaunamą priemonę. Aš renkuosi kremą, man jį lengviau kontroliuoti, nei purškiamą kondicionierių. Gniaužau bent porą minučių, kol plaukai tampa šiek tiek sausesni. 

5. Tuomet tepu želę / putas arba abu produktus (pradedu nuo želės). Viskas priklauso nuo jūsų norų, nebūtina tepti visko, net nebūtina naudoti formavimo priemones, bet be jų mano bangos dingsta, tad aš naudoju. Aplikavimo procesas identiškas - ant šlapių plaukų tepu produktą ir gniaužau, gniaužau, gniaužau. Gniaužau porą minučių su rankomis, tuomet pasiimu medvilninius marškinėlius ir gniaužau su jais - taip plaukai pradžiūsta ir nereikia ilgai vargti. 

6. Paskutinis etapas - džiovinimas. Jį renkuosi visiškai pagal norus ir galimybes. Galima džiovinti natūraliai, galima taikyti plopping metodą (prisegu vaizdo įrašą ČIA, nes žodžiais sunkiai nupasakosiu 😁), galima naudoti džiovintuvą su difuzoriumi. Aš dažniausiai pusvalandį ploppinu, o tuomet palieku džiūti natūraliai - mažiausiai darbo. 


Antrą kartą vietoj paprasto šampūno naudojamas CGM tinkamas šampūnas arba plaunantis kondicionierius, o visa seka išlieka ta pati.


Voila, viskas baigta! Realiai skamba baisiai, bet aš per trumpą laiką supratau kaip ką ir po ko daryti, tad sugaištu gal 5-10 minučių, nei sugaiščiai įprastai. Pirmam kartui susipirkau pigiausias priemones - drąsiai užteks namuose turimo indų ploviklio, tinkamo šampūno, 3in1 plaukų kaukės (naudoti kaip kaukę, kondicionierių ir nenuplaunamą priemonę) ir kokios nors formavimo priemonės. Sudėčių tinkamumą tikrinu www.curlsbot.com - užtenka įklijuoti sudėtį ir sužinosit ar produktas tinkamas, ar ne. Taip pat dalinsiuosi CGM tinkamais produktais ir čia, tad kviečiu skaityti ir bandyti kartu! 


Eigoje suprasit ar jūsų plaukams patinka drėkinimas, ar proteinai, ar putos, ar želė, ar naudojama plaukų kaukė pasiteisina kaip nenuplaunama priemonė, ar ne. Aš taip užsivedžiau, kad per tokį trumpą laiką prikaupiau pilną stalčių tinkamų priemonių ir norų sąrašas tik plečiasi! O geriausia dalis ta, kad ne gamintojas ar kaina nusako gaminio kokybę, o sudėtis, tad viską galima įsigyti palaukus nuolaidų ir investavus vos 10 eurų. 


Žinau, kad kyla daug klausimų, nes tai neišsemiama tema. Daugiau informacijos galit klausti komentaruose arba ieškoti lietuvių CGM metodo Facebook grupėje "Curly Girl Metodas LT".


Geriausia dalis ta, kad jei nenorit garbanų, vistiek galit naudoti šią kosmetiką ir džiaugtis sveikais plaukais. Atkris formavimo ir gniaužymo darbas, o plaukai padėkos už meilę. Maniškiai jau dėkoja, nors metodą taikau tik nuo sausio pirmos 😁
2 komentarai

 1. blemba, gal man tokį pradėt taikyt? skamba smagiai :D
  ačiū, kad daliniesi, apie šį metodą girdėjau, bet iš nuogirdų ir trupinėlių, niekad nesu prisėdus taip ir paskaičius kaip čia ką išties reikia daryt)))

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Man labiausiai patinka tai, kad nebūtina svajot apie garbanas, užtenka apie sveikus plaukus! 😁 o tai motyvuoja žvilgtelėt į sudėtis

   Panaikinti

© BB. Design by FCD.