Kaip kovoti su maskne?

2021-01-09

Sveikutės!
Masknė - naujas šio laikotarpio terminas, kuriuo apibūdinama odos būklė, atsiradusi dėl kaukės dėvėjimo. Pirmojo karantino pradžioje mano oda taip parodė savo nepritarimą naujam aksesuarui, tačiau atsižvelgusi į priežastis ir galimus pasėkmių gydymo būdus sėkmingai kovoju su šiuo reiškiniu 😁 draugei pasiskundus dėl odos būklės supratau, kad yra ir daugiau merginų bei vaikinų, kuriuos kankina ta pati problema. Kviečiu jos atsikratyti! 😁

Pradėkime nuo svarbiausio klausimo. Kodėl atsiranda masknė? Dėvint kaukę oda nuolatos trinama, liečiama ir dirginama. Nepamirškime ir prakaito bei drėgmės, atsiradusios dėl kvėpavimo, faktoriaus. O jeigu dar nekeičiame kaukės taip dažnai, kaip reiktų, arba numetame ją į rankinę tarp dulkių...

Oda sudirgsta, dėl drėgmės, prakaito ir nešvarumų užsikemša poros ir susidaro spuogeliai, o dėl medžiagos lietimosi ir savyės sugerti drėgmę, drėgmė sugeriama ir iš odos, tad atsiranda išsausėjimai. Tad jautri, sudirgusi, išberta ir net išsausėjusi oda - tai masknės požymiai


Pirmas žingsnis, padedantis kovoti su maskne, yra tinkama kaukės priežiūra

Daugkartinė kaukė. Rinkinės švelnią, minkštą veido kaukę. Teigiama, kad šilkinė kaukė geriausia odai, tačiau ji įnoringa ir skalbimo temperatūra nesunaikina visų pavojingų darinių, nuo kurių saugomės - dėl to aš rekomenduoju nesirinkti šilkinės kaukės vardan savo ir kitų sveikatos. 

Daugkartines kaukes būtina skalbti aukštoje temperatūroje ne tik dėl viruso, bet ir dėl nešvarumų, kurie iššaukia odos problemas. Aš skalbiu tik su bekvapėmis skalbimo priemonėmis, nes visi žinome, kad kvapikliai kosmetikoje yra pirmas įspėjimas jautrios odos savininkams. Chemijai galioja tos pačios taisyklės.

Išskalbus kaukę būtina ją gerai išlyginti - taip žūsta visi užsilikę nepageidaujami "priedai". Kuo dauiau higienos, tuo geriau odai ir sveikatai. Beje, aš turiu keletą daugkartinių kaukių, kad dienos eigoje galėčiau jas keisti.

Su vienkartinėmis kaukėmis paprasčiau. Svarbiausia jas laikyti steriliai ir, taip pat kaip ir daugkartines, kuo dažniau keisti. Gaila, kad jos kenkia gamtai, tačiau šioje situacijoje aš didesnį dėmesį kreipiu į savo sveikatą bei odos būklę. 

Pasirūpinus veido kaukėmis, atkreipkime dėmesį į naudojamą kosmetiką. Geriausia nenaudoti dekoratyvinės kosmetikos kaukės dėvėjimo zonoje - ji dar labiau kemša poras. Odą palaikykime kuo švaresnę ir mažiau apkrautą. 

Savo rutiną ir tikslus apžvelgiau čia

Tinkama veido odos priežiūra yra raktas į gražią odą. Įprastai veidą plauname vakare, tačiau šiuo laikotarpiu papildoma švara nepakenks - veidą plaukit iš karto grįžus namo ir nusiėmus kaukę. Aš grįžusi namo nusiplaunu veidą, patepu odą lengvu drėkinančiu kremu (šiuo metu naudoju Garnier veido kremą su kanapių aliejumi, apžvalgą rasite čia), o prieš einant miegoti dar kartą nusiplaunu veidą ir tada jau renkuosi sunkiąją artileriją. 

Geriausia naudoti švelnius, silpnai putojančius prausiklius be SLS, blogojo alkoholio ir kitų sausinančių ingredientų. Kovojant su spuogeliais geriausi švelnūs rūgštiniai prausikliai su, pavyzdžiui, salicilo rūgštimi. Beje, ši rūgštis veikia priešuždegimiškai ir, įsiskverbusi į odą, ją išvalo, tad jei jūsų širdis linksta prie kitų prausiklių, šią rūgštį naudokit atskirai. 

Pavienius spuogus gydykit su lokaliai spuogams skirtomis priemonėmis - jų po kauke nesimato, tad dabar tinkamiausias laikas rinktis tepalus, pleistrus. 

Bendrą odos būklę gelbėja maitinantys, apsauginį barjerą sukuriantys kremai. Ne viena dermatologė ir grožio specialistė šiuo laikotarpiu mini azijinę centelę (kitaip Centella asiatica), kuri nuramina sudirgusią odą - šio ingrediento taip pat paieškokit kremo sudėtyje. 

Taigi, trumpa santrauka:
 1. Tinkama veido kaukės priežiūra
 2. Dažnas odos plovimas
 3. Švelnus, nesausinantis veido prausiklis
 4. Salicilo rūgštis
 5. Lokaliai spuogams skirtos priemonės
 6. Apsauginį barjerą sukuriantys, maitinantys veido kremai

Tad linkiu jums tinkamai pasirūpinti savo veido oda, kad nereiktų slėptis po kaukėmis ir gobtuvais net tada, kai nereikia! 😁

6 komentarai

 1. kadangi kaukę nešiodavau tik nuvažiuojant ir parvažiuojant iš darbo + dabar tik einant į parduotuvę, tai nespėju sau su ja pasidaryti daugiau odos bėdų, nei kad turiu, tačiau toms, kurioms tenka visą dieną su ja prabūt... tikrai labai užjaučiu ir linkiu kuo daugiau geros odos dienų. :) o įrašas naudingas, prie arbatos puodelio taip jaukiai suskaičiau) p.s. baaaisiai jau mielas megztinis, žiūriu nešali šiomis žiemos dienomis :DD

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. O taip, jeigu reikia su kauke būti ilgai tikrai kyla rūpesčių ☹

   Ačiū už pagyras! 😁

   O megztinis vertas atskiro įrašo 😁 mylimiausias drabužis dabar 🤭

   Panaikinti
 2. Aš labai džiaugiuosi, kad šiuo metu beveik visą laiką būnu namuose su vaikais. Ir labai užjaučiu, kas visą dieną turi būti su kauke. Tikras iššūkis, ypač turint ir taip problemišką veido odą. 🤦‍♀️🤔

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Dėl to odai tikrai reikia ypatingos priežiūros 😔 greičiau viskas pasibaigtų 🤞

   Panaikinti
 3. Tai yra tikrai žiauru, ypatingai tiems žmonėms kurie jau turi didelių problemų su oda, aknę, psoriazę.. Jau mes švariaodės prisidirbam su tom kaukėm..

  AtsakytiPanaikinti

© BB. Design by FCD.