Kokia tvarka naudoti veido priežiūrai skirtus produktus?

2017-07-17

Veido odos priežiūroje labai svarbūs visi produktai. Žinoma, kai kuriais atvejais keletos produktų galima ir nenaudoti, tačiau aš patariu nepraleisti nieko - atsarga gėdos nedaro. Kol nepradėjau šitaip rūpintis savo veido oda, tol turėjau problemų. Žinoma, daug ką įtakoja ir geros priemonės. Atsirinkau sau patinkančiais, kurias kartosiu (tik dėl vieno produkto abejoju). Apie viską - įraše. 

AKIŲ MAKIAŽO VALIKLIS

Jei dažaisi, privalai vakare nusivalyti makiažą. Ryte, žinoma, šį žingsnį praleisk, tačiau vakare labai kruopščiai viską nuvalyk. Aš naudoju Green feel dvifazį akių makiažo valiklį. Jame aliejai labai švelniai nuvalo net vandeniui atsparų tušą, neišsausina ir nepalieka riebios plėvelės. Galima naudoti ir ne tik akių makiažo valiklį, bet ir viso makiažo nuvalymui skirtą, bet jei tolimesnės priemonės geros - užteks tik skirto akims. Kitą makiažą nuvalys veido prausiklis, bet akis reikia valyti atskirai, nes prausikliai dažniausiai nepritaikyti akims, taip pat su jais plaunant veidą galima akis neprastai sudirginti.

PRAUSIKLIS 

Kitas labai svarbus dalykas, kuri kiekviena mergina privalo daryti, yra veido prausimas. Žinoma, tam reikia atsirinkti priemones, kurios pilnai tiktų odos tipui - jautri, sausa, mišri, riebi, dehidratavusi. Aš lankiausi pas kosmetologę ODA klinikose ir man specialiai parinko aktyvųjį veido prausiklį su 5% pieno rūgštimis iš ODA. Apie procedūrą bei šį veido prausiklį gali paskaityti mano įraše čia. Tačiau veido prausiklį reikia naudoti pagal instrukciją. Daugumą reikia masažuoti į drėgną odą keletą minučių, maniškį - į sausą. Prausiklio likučius gerai nuplauk ir leisk odai išdžiūti arba nusausink ją su rankšluosčiu (beje, ar žinai, kad aknę turinčią odą rekomenduojama visada sausinti su popieriniu rankšluosčiu arba kiekvienam sausinimui naudoti vis kitą, ką tik plautą rankšluostį? Tam patariu nusipirkti daug mažyčių virtuvinių rankšluosčių, kurių kaina nesiekia euro, ir ramiai naudoti. Juos tiek išplauti, tiek išdžiovinti labai greita). Veido prausiklis pašalina makiažą, dulkes bei kitus nešvarumus nuo odos.

MICELINIS VANDUO

Jei turi tobulą veido prausiklį, micelinį vandenį gali praleisti. Tačiau aš rekomenduoju dėl viso pikto jį naudoti. Micelinis vanduo skirtas nuvalyti paskutines dulkes, paskutinius nešvarumus, kurių neįveikė makiažo valiklis, veido prausiklis ir vanduo. Micelinį vandenį užpilk ant vatos diskelio ir švelniai nuvalyk veidą. Beje, jį reikia nuplauti, nebent ant pakuotės parašyta kitaip! Aš naudoju Green feel micelinį vandenį su ekologišku moliūgų ekstraktu, kurio apžvalgą rasi čia. Beje, įrodymas, kad produktas geras - turiu dvi pakuotes, nes kai pamačiau, kad produktas geras, nuskubėjau įsigyti antrą! Dabar pirmas buteliukas juda į pabaigą, tad savo sprendimu neįprastai džiaugiuosi.

VEIDO ŠVEITIKLIS

Nuvalius viską, ką gali nuvalyti įprastos priemonės, porą kartų per savaitę (priklausomai nuo odos tipo) reikia pašalinti suragėjusį odos sluoksnį. Tam naudoju Dr. Konopka's drėkinantį šveitiklį veidui (apžvalga - čia). Šveitiklį privaloma naudoti visiems odos tipams - riebiai dažniau, sausai rečiau. Aš ne veltui pasirinkau drėkinantį veido šveitiklį. Mano oda sausa ir po drastiško jos nušveitimo iš kart jaučiu diskomfortą, tempimo jausmą. Kai šveitiklio grūdeliai būna lyg kreme, to galiu išvengti. Tai įrodo, kad labai svarbu pasirinkti priemonę pagal odos tipą. 

TONIKAS

Milijoną metų toniko nenaudojau, nes nesupratau nei kam jis skirtas, nei kada jį naudoti. O praleisti šį žingsnį yra labai negerai! Odos pH yra kiek rūgštinis, o prausikliai neretai būna šarminiai (šveitikliai apskritai nušveičia visą tą terpę), tad tonikas padeda atstatyti odos pH. Su reikalingu rūgštingumu oda nesausėja, nesiriebaluoja per daug, taip pat daug geriau priima kaukių, kremų, serumų nešamą naudą. Naudoju pigų, man nelabai patinkantį Labell toniką. Naudoju tam, kad naudoti, bet noriu kito, geresnio. Nuotrauka - čia

KAUKĖ

Įtraukiau kaukes į šį sąrašą, kad žinotum kada jas naudoti, kai nusprendi tą daryti. Dažniausiai kaukes rekomenduojama naudoti 1-3 kartus per savaitę. Aš naudoju bent vieną, bet kartais ir viršiju normą. Tą darau, kai veidui reikia valymo / drėkinimo ir dar niekas nepakenkė. Apie mano naudojamas veido kaukes kviečiu skaityti čia. Tiesa, šiuo metu pamišau dėl lakštinių kaukių, labiausiai - korėjietiškų.

SERUMAS

Serumas skirtas gilesniems odos sluoksniams drėkinti. Pradžioje jį reikia naudoti savaitę kasdien, tuomet dvi savaites kas antrą dieną ir galiausiai kas kokias keturias - penkias dienas. Serumo nenaudoju po lakštinių kaukių, nes jos ir taip būna pripildytos serumu, tačiau šiaip naudoju ir labai tuo džiaugiuosi - oda labai atsigavusi, daug švelnesnė, elastingesnė, ne tokia sausa. Serumą reikia pirštų pagalvėlėmis įtapšnotį į veidą, leisti minutę-kitą įsigerti bei tepti kremą. Naudoju Marion "Vitamin revitalization" veido ir kaklo serumą, kurio apžvalgą rasi čia.

KREMAS

Kiekviena tikrai žinome kam skirtas kremas. Kremas drėkina, maitina, apsaugo viršutinius odos sluoksnius. Ryte rekomenduoju naudoti kremus su SPF, t.y. apsauga nuo saulės. Ją turi mano mylimas ODA drėkinantis kremas su alavijais ir hialuronu. Šį kremą, skirtą jautriai, sausai, drėgmę praradusiai odai, man parinko ODA klinikų kosmetologė. Jį naudoju ir ryte, ir vakare, tačiau jei turi skirtingus kremus (vieną su SPF, kitą be) - ryte naudok su apsauga nuo saulės. Apie ODA kremą plačiau papasakosiu jau greitai, tačiau rezultatai puikūs. Tai tik įrodo, kad kremą reikia rinktis pagal odos tipą ir kamuojamas problemas. Kremą reikia masažuojamaisiais judesiais įmasažuoti į odą ir leisti įsigerti. Tą patį reikia padaryti ir su paakiais, tik tam skirtomis priemonėmis, kurių aš, deja neturiu. Įsigyti taip pat planuoju iš www.odapro.lt parduotuvės.

AR VISKĄ NAUDOJAI REIKIAMA TVARKA, A?

22 komentarai

 1. Tikrai nenaudoju visko reikoama tvarka... aš kuriu savo tvarka :D kadangi man nebutini keli dalylai. Darau kaip man geriau! 😎😀

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Naudoju tik, prausiklį, kaukę, ir micelinį vandenį :)

   Panaikinti
  2. va va taip ir galvojau, kad ne aš viena nenaudoju tokio kiekio kosmetikos :D

   Panaikinti
 2. Visko nenaudoju reikiama tvarka, bet manau reikėtų pradėti :D

  AtsakytiPanaikinti
 3. O aš šiuo metu veidui nenaudoju nieko, išskyrus patį paprasčiausią "Simple" drėkinamąjį kremą ir arbatmedžio aliejaus pieštuką spuogams. :) Kadangi esu sausaodė ir dar turiu atopinį dermatitą, nematau jokio tikslo naudoti dešimtis skirtingų produktų rizikuodama suerzinti savo odą. Tačiau toms, kurių veido oda nėra jautri ar jaučia daugiau nei kelių priemonių svarbą odai, straipsnis buvo labai naudingas! Pastaruoju metu vis dažniau ir dažniau grįžtu čia. ;)**

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Svarbu, kad problemų kažkokių neturi. Reiškia, kad viskas gerai 😊

   Panaikinti
  2. jautriai odai išvis geriausiai naudoti vienos firmos viską, kad neužerzinti odos

   Panaikinti
 4. Na taip, nepaisant alerginių paraudimų/išbėrimų ar keleto spuogų, kitų problemų, ačiū Dievui, neturiu. :D

  AtsakytiPanaikinti
 5. Bijojau skaityti šį įrašą, nes maniau, kad viską naudoju chaotiška tvarka ir tik dar labiau kenkiu savo odai. Bet pasirodo viskas su mano veido odos rutina gerai😄😄 Tiesa tokių dalykų kaip serumai ir tonikai nenaudoju iš vis, tačiau gal vertėtų?

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Žinokit nebūtinai reikia tų tonikų ir serumų, dar pagal amžių reikia žiūrėti

   Panaikinti
  2. arba pagal odą, jei reikia kokio didesnio nuvalymo ar drėkinimo reiktų pradėti naudoti, pati tik nesenei pradėjau naudot toniką, tai labai gailiuosi, kad tik nuo dabar :D

   Panaikinti
 6. aš dabar nenaudoju jokio prausiklio ir bandau tai konpensuoti miceliniu vandeniu😂😂 bet iš esmės viską naudoju kaip reikia, tik su veido kaukėm man būna taip, jog kartais per savaite 5 arba iš vis nė vienos😄

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. su tom kaukėm grynas vargas :D arba pamiršti arba pamiršti :D

   Panaikinti
  2. o man kaip tik patinka, tik va, su laiku nekažkas, sunku rasti laisvo laiko :D

   Panaikinti
 7. bet jūs merginos atvirai... ar tikrai tiek priemonių naudojate? Eilės tvarka tai fainiai išdėstyta, naudinga sužinoti, bet aš, tai savo vonioje neįsivizduoju tokio kiekio kosmetikos ir kiek laiko reikia turėti, jeigu kasvakarą eilės tvarka visas priemones naudoti

  AtsakytiPanaikinti
 8. Beveik tokia tvarka ir naudoju, tik kai ką kartais praleidžiu, pvz jei oda išberta tą savaitę nešveičiu, nes nenoriu paskirstyti spuogų bakterijų :)

  AtsakytiPanaikinti
 9. Aš ankščiau nenaudojau nei toniko nei serumo, kai įvedžiau šiuos dalykus veidas taaaip atsigavo, iš karto švytėt pradėjo..

  AtsakytiPanaikinti
 10. Reiktų visiems plačiau sužinoti apie tai, kokias priemonės kokia tvarka turi eiti ir kaip rūpintis oda. Ypatingai tie, kurie turi didesnių bėdų.

  AtsakytiPanaikinti

© BB. Design by FCD.