Gelinis nagų lakavimas namuose

2017-03-06

Pavasaris jau čia, visai šalia. Smagu, kad pavasarį galima nusimesti rūbus (beje, kad oda atrodytų graži ir įdegusi kviečiu išbandyti įdegio kremą. Dovanoju jį konkurse. Plačiau - čia), giliai paslėpti pirštines ir aulinukus bei išsitraukti basutes. Irrr... parodyti savo dailius nagučius. Na, o kad nereiktų kas keletą dienų sugaišti po brangią valandą, kviečiu tave išbandyti gelinį nagų lakavimą namuose. Straipsnį paruošti man padėjo nuostabioji Greta, ačiū jai.


Pirmas dalykas, apie kurį privalau papasakoti yra higiena. Labai svarbu laikytis higienos, kad nepasigauti užkrato, bakterijos, išprovokuoti alergijos ar tiesiog "nebalzamuoti" bakterijos tarp nago ir gelio, nes ji ten išbus ilgai ir gali sukelti neigiamas pasėkmes. Dezinfekuok visas priemones, dirbk pasitiesusi popierinio rankšluosčio skiautes ir tikrai, nepatingėk tą padaryti. Nors nelaimių tikimybė nedidelė, ji egzistuoja.

Antras dalykas yra taip pat svarbus, nes be jo nesusikursi gelinio lakavimo, hehe. Tai - priemonės. 
 • UV spindulių lempa
 • Priemonė nagų odelėms tvarkyti - žirklutės, atstūmimui skirtas pagaliukas ar bet kas, ką mėgsti
 • Dildė nago formai formuoti
 • Blokelis nago pašiaušimui - gerina sukibimą
 • Nuriebalintojas - gerina sukibimą
 • Bazė - lako pagrindas
 • Ilgalaikio gelio-lako spalva 
 • Top - viršutinis lako sluoksnis
 • Lipnumo valiklis ir servetėlė - lipnumui nuo nago pašalinti
 • Esant noriu - blizgučiai ir šepetėlis dekoracijoms
Pirmas žingsnis - nagų odelės. Vienas iš negražiausių dalykų, esantis ant merginos rankų yra nesutvarkytos odelės. Žinoma, čia tik mano nuomonė, tačiau esu įpratusi jas atsistumdyti. Greta man jas nukarpė. Pirmą kartą patyriau šį jausmą ir buvo... savotiškai įdomu. Vienu metu skausminga, nes labai jautri vieta, o aš, kaip superwoman, dar pirštus visur kaišioju ir tenka prisispausti, atsitrenkti, užsikabinti... Bet skausmas pakenčiamas, viskas gerai, rezultatas to vertas. Ai, ir aš net nekalbu apie panagių švarą - savaime suprantamas dalykas, tiesa?
Antras žingsnis - nago forma. Mano nagučiai trumpi (esu šaulė, tad nespėju užsiauginti ilgų laisvu nuo kuopos metu. Šiaip ir lakuoti negalima, bet kol nebuvau kuopoje leidau sau pasigražinti), todėl pasirinkome ovalią, standartišką ir lengvai prižiūrimą formą. Kadangi nekenčiu nagų dildinimo net drebėjau, mane purtė, visur lakstė šiurpuliukai ir taškas. Mieliau pasirinkčiau skausmingą odelių karpymą, nei dildę... Bet tai - svarbus žingsnis, jo praleisti negalima. Kiekvienas nagas turi būti lygus, gražus. 
Trečias žingsnis - nago pašiaušimas. Štai čia reikės blokelio. Juo reikia "šveisti" nagą, kol jis pasidaro matinis, sušiauštas ir nemielas akiai. Viso to reikia tam, kad nagų lakas sukibtų su nagu ir gerai laikytųsi. Anksčiau kartais to nedarydavau arba darydavau atmestinai ir jau po kelių dienų gelį lengvai nusilupdavau nuo nago plokštelės. 
Ketvirtas žingsnis - nago nuriebalinimas. Ši priemonė pašalina nago lipnumą. Jis trugdo geliui prisitvirtinti ir gerai laikytis. Tiesiog nulakuok nagus su nuriebalintoju. Į UV lempą jo kišti nereikia, iš karto judam link sekančio žingsnio. 
Penktas žingsnis - bazė. Turbūt kiekvienai savaime suprantama, kad prieš lakuojant nagus bet kokiu laku (nesvarbu geliniu ar ne) reikėtų juos padengti baze. Darant gelinį nagų lakavimą - ypač. Todėl dabar reikia nagą plonai padengti baze ir kaitinti UV spindulių lempoje. Gretos turimoje, gana stiprioje lempoje, pakanka 60 sekundžių, tačiau aš mėgstu palaikyti ilgiau. Beje, bazė yra keista, nes pakaitinus jos negalima liesti, kad neatsirastų antspaudų. Ji turi būti lyg ir kieta, lyg ir ne 
Šeštas žingsnis - spalva. Pats įdomiausias žingsnis, nes tik suteikus spalvą nagams galima galvoti apie tolimesnį žingsnį. Čia viskas labai paprasta - plonu lako sluoksniu padenk nago plokštelę, laikyk lempoje per pus trumpiau nei baze padengtą nagą. Mano atveju - 30s. Kartok tiek kartų, kiek reikia. Dviejų sluoksnių pakanka, tačiau Greta rekomendavo dėti tris, kad spalva būtų sodri ir neatrodytų taip, lyg tepta skiestu ir vandeningu laku. 
Septintas žingsnis - dekoracijos. Kai šeštas buvo pats įdomiausias, tai septintas - pats kūrybiškiausias! Čia jau leisk pasireikšti vaizduotei. Gali puošti nagą piešinukais, blizgučiais, lipdukais... Mano pasirinktame manikiūre dominavo blizgučiai. Prie lako jie prilimpa patys, nes jis - lipnus. Su šepetėliu paėmėme šiek tiek blizgučių, aplikavome ant nago ir kaitinome 30s.
Aštuntas žingsnis - top'as. Man šis žingsnis suteikė labai daug laimės, nes pagaliau pamačiau tą tikrą, paskutinį, galutinį variantą ir darbo rezultatą. Nagą padenk plonu top'o sluoksniu ir pakaitink 30s. Tačiau atsargiai su dekoracijomis - pavyzdžiui, blizgučiai limpa, todėl neprikratyk jų į top'o indelį ar neaplikuok ant kitų nagų, kur blizgumo neturėtų būti. 

Devintas žingsnis - nuriebalinimas. Ir štai pagaliau ta laimės akimirka, kuomet lieka tik nuvalyti nagą nuo lipnumo ir džiaugtis rezultatu. Tikiu, kad tau tai patiks labiausiai, nes darbas baigtas! Tu šaunuolė!

Gelinio nagų lako nuėmimas yra nesudėtingas. Tereikia vatos diskelį išmirkyti nagų lako valiklyje su acetonu, uždėti ant plokštelės, pritvirtinti su folija, kad acetonas neišgaruotų ir leisti šiam "gėriui" tirpdyti gelį. Po dvidešimties minučių viskas nesunkiai pasišalins. Nepamiršk po šios procedūros pamaitinti nagų! 

NUSILAKUOTI NAGUS ILGALAIKIU LAKAVIMU VISAI NESUNKU! REIKIA TIK KELETOS PRIEMONIŲ, KURIOS TINKA NET IŠ ELEMENTARIAUSIO ALIEXPRESS'O. O NORINT KAŽKO PROFESIONALAUS TENKA LANKYTIS PAS MANIKIŪRISTĘ. AR KADA LANKEISI PAS JĄ? PAPASAKOK1 JEI NE - PASIŪLYK PAVASARIŠKŲ NAGŲ LAKAVIMO IDĖJŲ, PER VELYKŲ ATOSTOGAS VĖL BĖGSIU PAS GRETĄ, TAD NORIU IŠSIRINKTI MANIKIŪRĄ (IR PEDIKIŪRĄ!) JAU DABAR. 

9 komentarai

 1. Na kolkas pas manikiuristę esu buvusi tik du kartus.😀 Man labiau patinka sau pačiai darytis manikiūrą, ir visa kita☺🌹. Pirmas kartas buvo bjaurus. Nes labai nekokybiškai padarė. O antras jau geriau 🙈.
  Na o kadangi nori pavasariškų įdėju-darykis kažką ryškaus, su gėlytęmis. Juk pavasaris! Nors pas mane žiema-baisiai pūsto, šaltą....😀😀😀😣 matyt Šiauliuočiai blogai žiemą išvijo...🚫😀

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Pas tą pačią buvai?
   Joo, taip ir galvoju 😄
   Haha 😂 mes tai gerai pasistengėm, vaikinas net virvę traukė.. 😆

   Panaikinti
 2. Oooo! Nagai - tai jau mano stichija! Nuo pat mažumės dievinu lakuotis nagus, pastoviai daraus įvairiausius dizainus, nuo paprastų iki labai sudėtingų. Turiu begalę priemonių nagams, jų puošybai. Kaip tik per Kalėdas gavau UV lempą. Čia jau kažkas naujo, bandysiu mokytis. Tik va reik susipirkt visus reikiamus dalykus. Truputį baisu, nes visgi ne tiek ir mažai kainuoja, todėl vis atidėlioju:D Bet kai čia su visais žingsniais aprašei, manau reikia surizikuot;)

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Daug ką galima pigiai nusipirkt. Pvz blokelį aliexpress'e drąsiai. Geas lakas apie 10 eurų kainuoja, bet nebūtina visą paletę susipirkt :D heh, žinai tą jausmą, kai nori lakuot nagus tik tada, kai negali? (tavo atveju nebūtinai nagus :D) tai va. niekada nemėgau to daryti, bet tik negalima šauliuose - aš noriu, noriu, labai noriu :D

   Panaikinti
 3. Labas, buvau pas manikiūristę vieną kartą, bet pirmas kartas man nemelavo! Gelinis lakavimas buvo padarytas labai gerai, išlaikė taip pat ilgai. O tau siūlau nusilakuoti nagus kokia nors ryškia spalva, tuo tarpu, jog tuoj turėtų ateiti tas tikrasis pavasaris..:)

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Haha, atostogoms atėjus - būtinai! ❤ bet dabar, kuopos metu, niekaip negaliu.

   Panaikinti
 4. Aš pas manikiuristę maždaug kas mėnesį lankiausi jau apie 3metus. Kadangi manikiuristė - mano krikštamotė visad gaunu gražius ir nemokamus nagučius😍 bet dabar pati susidomėjau lakavimu ir nebesidarau gelinių nagučių, O pati stengiuosi juos išmokti lakuoti 😍

  AtsakytiPanaikinti
 5. Mano nagai labai gražūs nuo vaikystės, visos manikiūristės sako, kad seniai mato tokius nagus, tokios formos :) ilgio, auga kaip žašėlę, bet man netinka gelinis lakavimas, labai susigadina nagiukai, tai dabar lakuojuosi pati! Ir atrodo nagai vistiek gražūs, kas gražiausiai pas mane ir galiu didžiuoti, tai nagai :)

  AtsakytiPanaikinti
 6. Kokia jūs šaunuolė. Taip gražiai, kruopščiai, su visomis reikalingomis priemonėmis:) ilgius metus ir aš sau lakuojuosi nagus geliniu būdu, nereikia nei grožio salono https://manogroziui.lt/18-uvled-lempos

  AtsakytiPanaikinti

© BB. Design by FCD.