Swap journal: pirmasis žurnalas su Živile!

2016-11-07

Seniai seniai, dar rugsėjo mėnesį, su savo susirašinėjimo drauge Živile nusprendėme, kad mūsų laiškai monotoniški, t.y. yra tik klausimas - atsakymas, mini užduotis - mini jos atlikimas ir nieko daugiau. Neįdomu. Tad mano idėjų generatorius pasiūlė apsikeisti swap journal. Kas tai yra ir ką gavau aš sužinosite tuojau pat!Swap journal yra užsienyje populiarus ir plačiai naudojamas dalykas, kuris pas mus, Lietuvoje, deja, nėra  net žinomas, ką jau kalbėti apie populiarumą. O gaila, nes idėja nuostabi. Kas per idėja? Labai paprasta. Reikia susirasti žmogų, kuris norėtų dalyvati tokiame mini tarpusavio projekte ir nuspręsti kokios apimties darbus norite atlikti. Mes su Živile išsirinkome plonus sąsiuvinius, tačiau juk niekas nedraudžia pasiimti ir pusstorių, ar net storų sąsiuvinių! O tuos sasiuvinius reikia tiesiog gražiai užpildyti - idėjomis, tekstai, pasakojimais, citatomis, iškarpomis, lipdukais, eskizais, piešiniais ir viskuo, kas tik šauna į galvą. 
Živilė sugalvojo superinę idėją kaip panaudoti pirmos klasės sąsiuvinį. Mergina jo viršelį apklijavo planetų iškarpomis, kad nesimatytų nei koks sąsiuvinio tipas, nei pati viršelio dekoracija. Kad nenukryptų nuo temos, mano susirašinėjimo draugė sąsiuvinį įvyniojo į rudą popierių ir jį sulanksčiusi taip, kad būtų galima siųsti, ant "blogosios" pusės užklijavo atspausdintą paveiksliuką ta pačia tematika. 


Maždaug šitaip atrodė visas žurnalas. Nebuvo vien nuobodūs tekstai ar milžiniški piešiniai per visą lapą (vienoje vietoje ji net įklijavo savo piešinį kaip tryliktąjį puslapį, nes nenorėjo piešiniu užpildyti viso lapo. Rasite nuotraukų rinkinyje apačioje) - daug įdomių dalykų, faktų apie ją, iškarpų, spalvų, įdomumų, netrūko receptų, užduočių, motyvuojančių dalykų. Radau net seną autobuso bilietėlį! Dar iš litų laikų. Smagu ir vėl pamatyti tą trumpinį ir išvysti Šiaulių miesto autobuso bilietus, nes Vilniuje jie ryškiai skiriasi. Smulkmenos, bet malonios smulkmenos. Tiesa, Živilė rašė ir daug tekstų ir pasakojimų, bet jie buvo apipavidalinti ir nenuobodūs, tad neprailgo ir atrodė super. Jų nerodysiu, tačiau pažvelkit įdomiausių dalykų nuotraukas. Užduotys, piešinukai tikrai puikūs. 


čia mergina pasiūlė nuspalvinti įklijuotą lapelį. dabar tokie dalykai populiarūs, tad kodėl gi ne? puikus atsipalaidavimo, poilsio būdas.


Živilė metė man krūvą iššūkių ir liepė pačiai papildyti sąrašą. nemažai ką jau esu atlikusi, tad reikia sužymėti varneles, bet noriu jums parodyti pirminį vaizdą, prie kurio neprikišau pirštų.


čia - dalykas, kuris tikrai nustebino ir buvo visai ne į temą, bet ta gerąja prasme. smagu vartant idėjų pilną swap journal rasti... langelį. 


mano susirašinėjimo draugė pati to nežinodama nupiešė schemą, pagal kurią rinksiuosi profesiją, studijų kryptį ir visą ateities kelią. anksčiau minėtas piešinys-tryliktasis puslapis ir užduotisviename lape Živilė nupiešė merginą, kurią pritvirtino lipnios juostelės pagalba. ją "užvertus" žemys ir atvertus puslapį atgal, ji sutampa su ankstesniame puslapyje nupieštu veideliu, tad galima kaitaliot piešinio emocijas. 


ir be galo išradingas atsisveikinimas!

rudenį praskaidrinęs swap journal tikrai pavyko puikiai, tiek man, tiek mano susirašinėjimo draugei. na, o kaip jūs? ar norėtumėte su kažkuo tokiu apsikeisti? o gal jau keitėtės?

19 komentarų

 1. Man visada tokie dalykai atrodė labai fainai ir mieli. Ir kaip jūs panos netingit ir turit laiko tokiems dalykams... Gauti tokį sąsiuvinį įsivaizduoju labai smagu. Kiek reikia darbo ir pastangų įdėti. Aplodismentai 👏👏👏 pati nesu dariusi tokio dalyko. Žinoma išbandyti kažką naujo visad smagu, bet manau, kad man pristigtų idėjų užpildyti sąsiuviniui ://

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Aš dirbau visą savaitgalį. Bet realiai nuo ryto iki vakaro. O iki to tik gal du psl užpildžiau, nes laiko neradau.. tik atėjus siuntimo dienoms susivokiau :-D
   Hm, o idėjų tikrai reikia, nes visos labai greitai išsisemia. Bet yra pagalbos internete :>
   Išbandyk kada, verta!

   Panaikinti
 2. oho! bam, kaip netiketai :D pasijutau kaip zvaigzdute perskaiciusi savo varda, net antrasteje x)
  as labai laiminga, kad taip teigiamai ivertinai mano pastangas ^~^
  ir uz irasa aciu aciu aciu :D

  AtsakytiPanaikinti
 3. Apie tai esu girdėjusi bei mačiusi internete tokių pilną nuotraukų. Visas tas žurnalas (turbūt) taip įdomiai atrodo! ^^ Nesu bandžiusi, bet tikrai norėčiau pabandyti su kuo nors tokiu apsikeisti. Galbūt kada pavyks! :D Tikiuosi.
  O ir tikrai tokiam žurnalui turi netrūkti idėjų ir tos menininko kybirkštėlės :D
  Ir ar ilgai darei tokią knygutę/žurnalą? Iš kur sėmeisi idėjų, minčių? :))

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Jei atvirai, tai pirmus kelis psl užpildžiau per porą dienų, tada kokį mėnesį laaaabai tingėjau prisėst ir kai išsaušo siuntimo dienos savaitgalį visą laiką dirbau prie žurnalo. Bet ma patiko, vienas iš geriausių savaitgalių. O idėjos mano arba pinterst'o :>

   O tu išbandyk šį dalyką!

   Panaikinti
 4. Niekada nebuvau girdėjusi apie swap journal, bet atrodo, kad smagu tiek jį kurti, tiek skaityti gautą :) Dar nesu to bandžiusi, bet labai norėčiau kada nors išbandyti!

  AtsakytiPanaikinti

 5. Omg tai taip suuuper miela, ir pirma kart isgirdau si tikrai faina orginalu ir miela dalykeli, su labai labai gera drauge is kito miesto planavome apsikeisti swap box 📦 dezutemis bet manau reiks keisti minti, ir keistis swap journal 📓 zurnaliukais, taip tu gali zymiai asmeniskiau pateikti dovana. Sveikinu jus abi apsikeitus tokiais fainai dalykeliais reikes pabandyti ir man pasisemiau ideju is Ziviles zurnalo kuris buvo labai labai orginalus ir mielas. Butu labai smagu pamatyti tavaji Zivilei nusiusta zurnaliuka 📓 🎉 Saunuoles abi 😊

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Bandysiu paorganizuot ir savąjį.
   O jūs keiskitės ir tuo, ir tuo! Abu esu išbandžius, verta!

   Panaikinti
  2. Na irgi gera mintis ;) o tavojo labaaaai laukiu

   Panaikinti
 6. Super ! Aš viena iš tų , kurio šito dalyko nežinojau. Na lyginant ,,swapus" , man labiau prie širdies ,, swap journal" , nes tokio sąsiuvinio tikrai nenusipirksi ...
  Ačiū už tokį straipsnį ! ❤❤❤

  AtsakytiPanaikinti
 7. pirma kart girdziu apie sita. ziauriai geras ir idomus dalykelis kutybai pasireikst ir dar kita zmogu nustebint;pp niu, Aldeja, su mielu noru uzpildyciau ir as tau toki, tai jei ka duok zinot cia atsakydama;))

  AtsakytiPanaikinti
 8. Žiauriai fainiai!!!! Skaityčiau su visom emocijom!

  AtsakytiPanaikinti

© BB. Design by FCD.