KAIP SUSIKURTI SPINTOS KAPSULĘ? | trumpai ir aiškiai apie drabužius

2022-01-06

Sveikutės! 


Kažkada jau pasakojau, kad atradau spintos kapsulę. Tai yra svarbiausių drabužių, kurie dera tarpusavyje, rinkinys. Turint tokį "paruoštuką" visada yra ką apsirengti, o spinta nėra perpildyta netinkančiais, nepatinkančiais, nebemadingais drabužiais. Šiame įraše paminėsiu pagrindines taisykles ir visą seką, o toliau nagrinėsiu svarbiausią klausimą - kas turi būti kapsulėje. Tačiau prieš atsakant į šį klausimą bet kokiu atveju būtina išanalizuoti spintos turinį.Ši idėja man labai patinka, todėl jau daugiau nei pusmetį palaipsniui to siekiu. Kartais intensyviai užsiimu spintos revizijomis ir atnaujinimo darbais, kartais juos šiek tiek apleidžiu, bet tikslas išlieka toks pats - kiekvienas drabužis turi būti į temą, tinkantis ir patinkantis. Šiemet noriu šį punktą galutinai išbraukti iš darbų sąrašo, tad pradedu nuo griežtos revizijos. 1 žingsnis: idėja, figūros tipas, stilius


Teoriškai šiam žingsniui reikėtų skirti atskirą įrašą, tačiau ties juo neišsiplėsiu, nes nesu stilistė. Čia teks pačioms pasiieškoti stiliaus idėjų, susidėlioti savo svajonių spintą pagal figūros tipą ir pasirinkti stilių, atspindintį asmenybę, gyvenimo būdą. 


Man labiausiai patinkantys stiliai - elegantiškas, seksualus, modernus, tad jiems skiriu daugiausiai dėmesio, bet neužsiciklinu ir vertinu kiekvieną drabužį atskirai. 

2 žingsnis: spintos revizija


Kai norus ir tikslus jau žinau, perrenku spintą. Tą darau be gailesčio, nes ne kartą kartą susidūrusi su šia užduotimi pastebėjau, kad pagailėti drabužiai vis tiek nėra dėvimi.

Tikrindama drabužių spintą viską dedu į tris krūvas: 

1. Dar tinkami nešioti, tvarkingi drabužiai. Į šią krūvą patenkantys drabužiai turi atitikti du kriterijus. Pirmiausia tai turi būti tvarkingi, nesuplyšę drabužiai. Na, o tuomet vertinu jų aktualumą - tinka tik tie, kuriuos matau savo spintos kapsulėje. Turiu žinoti, kad pavyks pasidaryti bent kelis derinius iš to, ką turiu. Jeigu drabužis yra tobulos būklės, bet man netinka pagal spintos kapsulės viziją, dedu jį į antrą krūvą. 

2. Drabužiai, kurie man jau atitarnavo, bet dar tinkami dėvėti. Tai gali būtų puikios būklės drabužiai, kurių dydis, raštas, forma, stilius man netinka ar nepatinka. Tokius atiduodu sesei ar draugei. Tačiau taip pat į šią krūvą keliauja pusėtinos būklės drabužiai - pavyzdžiui, labai mylimi džinsai, kurių šlaunys nuo trynimosi šiek tiek prasitrynė arba palaidinė, ant kurios yra nežymi dėmelė, kuri galėtų būti paslėpta sluoksniuojant. Tokius drabužius sunešioju eidama į parduotuvę su paltu, namuose ar užsiimdama lauko pramogomis. Žinoma, tai neturi būti šiukšlyno verta apranga, tvarkingai noriu atrodyti ir darbe, ir parduotuvėje, ir gamtoje. Bet man sunku atsisveikinti su tad neblogais daiktais, tad čia mano būdas jais pasidžiaugti ilgiau. 

3. Drabužiai, tinkami tik išmetimui. Na, o visus jau nebetinkamos būklės drabužius tiesiog išmetu. 

3 žingsnis: pirkinių sąrašas


Perrinkusi drabužius patikrinu ko man dar trūksta iki pilnos kapsulės.Pinterest galima rasti milijoną kapsulių, tačiau pagrindinis dalykas - tai yra klasikiniai, nesenstantys, amžinai stilingi drabužiai, kuriuos nesunku priderinti. Pavyzdžiui, baltus marškinius priderinsite prie visko, o tuo tarpu blizgią palaidinę priderinti daug sunkiau. Iš internete nurodytos kapsulės išbraukite viską, ką turite bei ko nemėgstate ir susidarykite pirkinių sąrašą. Aš susidariau kelių punktų sąrašą, iš kurio suprasite, kad šiuo metu man reikia:

1. Trench coat palto pavasariui. Pavasariui turiu tik laaabai ploną striukę, labiau tinkančią sportiniam stiliui. Ji man labai patinka, bet noriu turėti elegantiškesnę opciją. 

2. Šilto kardigano. Turiu vieną kardiganą, tačiau juos labai mėgstu, tad mano tikslas turėti du skirtingų spalvų kardiganus. 

3. Kelių palaidinių. Tvarkydamasi išmečiau visas lengvas palaidines, nereikalaujančias lyginimo, tad noriu įsigyti 2-3, kurios pakeistų išmestas. Ir dar noriu vienos, kuri tiktų vakarėliams - bandau užpildyti ir šventinių drabužių kapsulę (žinoma, ji daug mažesnė - užteks dviejų derinių skirtingoms situacijoms).

4. Šaliko. Taip, sausį man reikia šaliko 😁 vis nerandu tokio, kuris tobulai tiktų prie mano palto, būtų šiltas ir patogus. Turiu įtarimą, kad šią žiemą praleisiu taip jo ir nenusipirkusi. 

5. Aukštakulnių ar basučių. Vėl gi, šventinių drabužių kapsulei. 

6. Rudeninių aulinukų. Aš esu visiškas sportbačių žmogus, juos nešioju net žiemą 😁 man su jais patogiau vairuoti, o kadangi visur keliauju automobiliu, niekad nesu sušalusi ar peršlapusi batų. Bet noriu turėti bent vienus rudeninius batus 🤭 

Pamačius punktą "rudeniniai aulinukai" gali kilti klausimas kodėl apie tai galvoju žiemą. Atsakymai yra du - 1) mano kapsulė universali ir tinka visiems metų laikams (žiemą sluoksniuoju, o "žieminiai" drabužiai (pvz. megztiniai) puikiai tinka šaltoms vasaros naktims) ir 2) išpardavimai! Po sezono galima rasti puikų klasikinių variantų už tikrai nedidelę kainą. 

Prie metų tikslų dar paminėjau rankinių ir papuošalų atnaujinimą, bet apie tai pakalbėsiu kitame įraše - detalės nusipelno atskiro teksto. Jeigu įtraukčiau ir detales, pirkinių sąrašas būtų ilgesnis, tačiau mėgstu orientuotis į vieną sritį vienu metu. Aksesuarus reikia derinti prie aprangos, o tą lengviausia padaryti turint visus norimus drabužius. 

4 žingsnis: pirkimas 


Smagiausia dalis! 😁 kapsulė turi tarnauti ilgą laiką, ji nekinta, todėl nebijau išleisti didesnės pinigų sumos. 

Šis spintos modelis labai padeda nepamesti galvos per išpardavimus. Žinant ko tiksliai reikia renkamės ne kiekvieną pagal dydį tinkantį drabužį, bet tik tokius, kurie tikrai derės prie gyvenimo būdo ir turimos kapsulės. 

Kad viskas nebūtų nuobodu, galima turėti kelis šiuo metu trendinančius drabužius, suteikiančius išskirtinumo, pagyvinančius įvaizdžius. Tiesa, aš su jais neprasidedu - kaip jau minėjau, nesu stilistė, tvirčiau jaučiuosi derinius užbaigdama aksesuarais. 

P. S. Visos nuotraukos, naudotos koliažuose, yra iš Zalando. Tai NĖRA reklama, viską, ką turiu, pirkau pati. Turiu viską, kas pavaizduota nuotraukose, išskyrus papuošalus (tik žiedo niekada neturėjau) - jų jau nebeturiu, nes pasirinkau auksą, o ne bižuteriją, tačiau jei kas domina - klauskit! 🤞

1 komentaras

  1. aš labai irgi noriu kapsulinės spintos, visus žingsnius beveik padariau - liko perrinkti dabartinę spintą ir.. žinoma susipirkti tai, ko trūksta :D bet ką dabar turiu - juodas klasikines kelnes ir kelis kašmyrinius megztukus - jau atrodo visada žinau ką rengsiuos - jų derinį :D tai labai patinka, reik prisiruošt spintą perrinkt dabar 🤫

    AtsakytiPanaikinti

© BB. Design by FCD.