7 patarimai kaip išlikti produktyviai dirbant/mokantis namuose

2020-04-06

Labas!
Man labai labai sunku be pašalinių darbų mokytis namuose. Galima valgyti, žaisti telefonu ir užsiimti visomis kitomis veiklomis niekam nematant, niekas nepatikrins ką veiki, tad motyvacijos tikrai reikia. Tad kaip išlikti produktyviai mokantis/dirbant namuose? Pradėkime naują savaitę produktyviai! 😁


1. RYTO RUTINA

Rytą pradėk taip, kaip pradėdavai anksčiau. Atsikelk laiku, papusryčiauk, pasidaryk puodelį kavos.  Lįsk lauk iš pižamos į kitus rūbus. Nepatingėk net pasiryškinti antakius, blakstienas bei lūpas blizgiu. Aš net ir kvepalus panaudoju - priverčia jaustis atsibudusiai ir lengviau kibti į darbus. 

2. ŠVIESA!

Būtinai pravėdink darbo kambarį, atitrauk užuolaidas, įleisk oro ir šviesos! Tamsoje ir užsistovėjusiame ore visiems sunku susikaupti. Patikėk, skirtumą pajausi iš kart. 

3. DIRBK NE MIEGAMAJAME

Ne visi gali tą daryti. Ir aš ne išimtis - dirbu tame pačiame kambaryje, kuriame ir miegu, bet jei yra galimybė eik į darbo kambarį ar svetainę. Miegamasis asocijuojasi su laisvu laiku, miego, o mes norime kito efekto, tiesa?

4. TVARKA

Tvarka darbui būtina. Ant stalo pasilik tik tuos daiktus, kurių tau reikia. Aš dar mėgstu pasistatyti difuzorių su mėtų eteriniu aliejumi. Gaivina, pažadina 😁 

5. JOKIO BLAŠKYMOSI

Telefoną trauk į šoną, išjunk televizorių ir kitus garsą skleidžiančius įrenginius. Juk išgirdusi messenger garsą tikrai tikrinsi kas parašė. 

6. DIENOS/SAVAITĖS/MĖNESIO PLANAS

Pasidaryk darbų sąrašą. Geriausia užsirašyk jį ranka ir apsikabink matomoje vietoje. Kažką padariusi išbrauk - matydama, kad sąrašas trumpėja tikrai norėsi išbraukti vis daugiau darbų. 

7. NEUŽSISĖDĖK

Nepamiršk papietauti, pavedžioti šuns, išgerti dar vieną puodelį kavos, pravėdinti patalpas. Esant galimybei išlįsk į lauką pasivaikščioti bei pravėdinti mintis. 

Aš nepraleidžiu nei vieno žingsnio (na, išskyrus trečią punktą, bet galimybės neleidžia elgtis kitaip ir susitvarkau su esama situacija. Tikrai nėra lengva, bet kuo ilgiau praktikuoju tokį darbą, tuo lengviau viską atlikti laiku ir greitai.

aš tai jau baigiu nuprotėt karantine 😁 o kaip jums?5 komentarai

 1. Šaunus įrašas ! Karantine tikrai nuprotėti galima, tačiau tavieji patarimai iš ties šaunūs! Ypač dėl patalpų pravėdinimo... Grynas oras iš ties geras dalykas 😋

  AtsakytiPanaikinti
 2. mano must - reikia pavalgyti ir pažaisti valandą telefonu prieš visus darbus, kad galėčiau ramiai darbuotis. :D nes noras užkąst arba pažaist, nes šiandien juk dar nedariau to, labai blaško, o kai jau apsirūpini, gali susikaupti kelioms valandoms.

  o aš irgi pasikvepinu namuose. :D

  AtsakytiPanaikinti
 3. Tvarka tai yra numeris vienas produktyvumui.. Tą supratau vos pradėjus dirbt, atrodo akį kabina kiekviena dulkė, kiekvienas daiktas ne ten padėtas,tada eini tvarkai ir to produktyvumo nė kvapo. Išmokau palaikyti pastovią tvarką namuose, prisipirkau valymo priemonių, į gerą išėjo tas karantinas:)

  AtsakytiPanaikinti

© BB. Design by FCD.