Skruzdžių ferma. II dalis: skruzdžių elgesys | www.skruzdis.lt | KONKURSAS

2020-03-13

Sveikos!
Žadėjau daugiau papasakoti apie skruzdžių fermą dar vasarį, kai atostogavau, bet sugriuvo mano planai dėl įskaitų ir vaizdo medžiagos apdirbimo 😁 tad noriu atsiprašyti visų interesantų už vėlavimą ir pagaliau pratęsti pasakojimą apie skruzdes. Konkrečiau - apie jų elgesį. Atsakysiu į prieš tai kilusius klausimus: ko tikėtis iš skruzdžių? Kodėl jos tokios įdomios ir mylimos augintojų? Rasite ir vaizdo įrašą! 


Pirmiausia noriu papasakoti kaip veikia visa skruzdžių filosofija ir kokios tvarkos jos laikosi savo namuose. Skruzdės gyvena tamsiose vietose - turbūt niekada nematėt skruzdėlyno po atvira saule, tiesa? Jis visada būna pavėsyje, dažniausiai miške, kur saulės mažai. Dėl šios priežasties formikoriumą reikia laikyti uždengtą. Aš uždengiu su medžiagos skiaute, bet puikiai tiks ir fermos dydžio kartono gabalėlis, saugantis nuo dienos šviesos.

Kas vyksta atidengus areną?
Skruzdės puola gelbėti kiaušinėlius ir lervas bei neša jas į tamsią, saugią vietą. Tai matosi ir vaizdo įraše - atrodo įspūdingai, kai visos kaip susitarusios puola prie būsimų skruzdžių ir atlieka savo pareigą. 


Kai fermoje tamsu, skruzdės dirba savo darbus - neša maistą, maitina lervas bei lėliukes, tvarkosi. Ar žinojot, kad skruzdžių seilės turi antibakterinių savybių? Su šiomis seilėmis suaugusios skruzdės prausia vaikučius!

Kaip maitinamos lervos, lėliukės bei motinėlė?
Lervos ir lėliukės išalkusios išskiria feromonus, kuriuos pajautusios skruzdės skuba nešti skruzdžių pieną vaikams. Pačios skruzdės maitinasi į miltus sutraiškytais grūdais, sumaišytais su anksčiau minėtomis seilėmis.

Motinėlei labai svarbu gauti baltymų, todėl skruzdėms bent kartą per savaitę būtina duoti virto kiaušinio, džiovintų krevečių, negyvų musių, milčių bei kitokių vabaliukų. Kol kolonija mažesnė, nei 100 skruzdžių, vabaliukai turi būti negyvi, o kai kolonija išsiplės, skruzdės susidoros ir su gyvais baltymais. Labai laukiu savo šimto, kai pagaliau galėsiu stebėti jų gyvenimą dar ilgiau bei pamatyti skruzdžių darbą dėl maisto.


Vis dėlto, pagrindinis skruzdžių maistas yra sėklos. Vieną iš fermos langelių jos pavertė saugykla - čia sudėtos maisto atsargos, kurių skruzdėms užteks ilgam laikui.

Paįvairinimui galima duoti medaus, sirupo (vandens su cukrumi), vaisių, o žiedadulkės yra puikus vitaminų šaltinis. Pastebėjau, kad mano skruzdės labiausiai mėgsta vynuoges - nėra nieko įdomiau, nei stebėti kaip jos pasiima vynuogės gabalėlį ir jį apdoroja, paruošia valgymui. Vasarą duosiu ir daugiau vaisių bei uogų - laukit kadrų!

Ar motinėlė rūpinasi pati savimi?
Žinoma, kad ne! Ji turi dėti kiaušinius, o tai reikalauja daug energijos. Todėl maistas turi būti visada pasiekiamas, o baltymai duodami bent kartą per savaitę. Būtinai!

Skruzdės motinėlę ir maitina, ir maudo, ir nešioja kiaušinėlius, ir rūpinasi lervomis bei lėliukėmis. Motinėlei paliktas tik vienas darbas, be kurio kolonija neaugtų.

VAIZDO ĮRAŠĄ RASITE ČIA: VAIZDO ĮRAŠAS

KONKURSAS

Kad jau prakalbau apie koloniją, noriu pradėti sekti jos augimą. Šiuo metu kolonijoje yra net 43 skruzdės ir motinėlė! Kaip manote, kiek jų bus po mėnesio? Užmačiau smagų konkursą pas Džiunglių Žmogų, tad facebook'e paskelbiau identišką. Žmogui, atspėjusiam arba mažiausiai suklydusiam skruzdžių skaičių po mėnesio (04.13), padovanosiu Burunduko blogo dovaną! 😍

Pirma dalis: Skruzdėlių ferma?? | I dalis. Pagrindinė informacija ir fermos surinkimas

Manoji skruzdžių ferma iš skruzdis.lt - puikus aptarnavimas, 24/7 atsakymai net į kvailiausius klausimus, patarimai ir didelis asortimentas. Sakydama didelis nemeluoju - po to, kai įsigijau fermą, atsirado dvi naujos tropinių skruzdžių rūšys! Noriu dar ir Camponotus Nicobarensis... 😁 

Rašyti komentarą

© BB. Design by FCD.