BB kino teatras: mano TOP4 filmai, peržiūrėti per karantiną

2020-03-30

Labas!
Karantinas tikrai puikus laikas filmams 😁 pirmą savaitę nieko doro nenuveikiau, tik žaidžiau kompiuterinius žaidimus, miegojau iki 14 valandos ir daug naršiau internete. Antrąją nusprendžiau pažiūrėti bent kelis filmus, bet užsikabliavau ir peržiūrėjau... beveik dešimt. Tad sugalvojau išrinkti kelis labiausiai patikusius ir apie juos papasakoti - gal nebūsit kažko matę ir užsikabinsit?


Paspaudus ant pavadinimo pamatysit treilerį.

WORLD WAR Z | PASAULINIS KARAS Z 

2013 | veiksmas, drama, fantastika

Filmas pasakoja istoriją apie dviejų vaikų tėvą Garį Leiną (akt. Brad Pitt), vieną dieną atsidūrusį pačiame pragaro epicentre. Žmonijai iškyla išnykimo grėsmė. Nesuvokiamas virusas vieną po kitos okupuoja visus pasaulio žemynus. Stipria griaunamąja jėga žaloja planetos gyventojus, užkrėsdami juos ir patraukdami į savo gretas. Į pasaulinį mūšį įsijungia JTO atstovas Garis. Bandydamas išgelbėti tarsi smiltys tarp pirštų slystantį pasaulį vyras pasiryžęs padaryti, regis, neįmanoma – sustabdyti lyg pandemija plintantį virusą ir atremti puolimą, dėl kurio vienas po kito žūva ant katastrofos ribos atsidūrusio pasaulio gyventojai. Tačiau kaip įveikti priešininką, kuris jau negyvas?

Kaip matot iš aprašymo, filmas primena šių dienų aktualijas 😀 labai norėjosi panašių filmų. Peržiūrėjome kelis, bet labiausiai įstrigo būtent "Pasaulinis karas Z". Jei mėgstat zombius, įtampą, gerą vaidybą ir seksualius aktorius - pažiūrėkit.


THE GREEN BOOK | ŽALIOJI KNYGA

2018 | komedija, drama, biografija

Pagal tikrą istoriją sukurta biografinė drama, pasakojanti apie netikėtą inteligentiško, talentingo juodaodžio pianisto Donaldo Širlio ir netašyto italų kilmės apsaugininko iš Bronkso – Frenkio „Lūpos“ Valelongos draugystę. Frenkis „Lūpa“ Valelonga (akt. Viggo Mortensen) gauna pasiūlymą padirbėti juodaodžio pianisto Dono Širlio (akt. Mahershala Ali), iškeliaujančio į koncertinį turą Amerikos pietuose, vairuotoju. Vyrus kelionėje lydi nuolatinės patyčios, agresija, įžeidinėjimai ir smurtas. Frenkis visomis išgalėmis stengiasi apsaugoti savo darbdavį, nors prieš susipažindamas su Donu, ir pats turėjo šiokių tokių „politiškai nekorektiškų“ minčių apie afroamerikiečius.

Žinau, žinau, aš kaip visada įšoku į traukinį pavėlavusi. Daugelis turbūt matėte šį filmą, nes po išleidimo apie jį kalbėjo visi ir visur 😁 bet aš susiruošiau tik visai neseniai. Ir nesigailiu pažiūrėjusi - filmas vienu metu priverčia ir juoktis, ir lengvai sugraudina. Rekomenduoju tiems, kurie domisi istorija, nori dar geriau suprasti juodaodžių išgyventus sunkumus bei pažiūrėti nesudėtingą, bet ir ne buką filmą.


THE GUEST | SVEČIAS

2014 | veiksmas, trileris, mistika

Vaikinas, vardu Deividas pasirodo prie ponios Peterson namų durų slenksčio su kuprine daiktų bei prisistato esantis moters sūnaus, kuris žuvo kare, artimas draugas. Vaikinas netgi tiksliai pirštu parodo nuotraukoje, kurioje kartu su moters sūnumi jie abu šypsosi devedami karinėmis uniformomis. Deividas papasakoja moteriai, kad kartu su jos sūnumi tarnavo Afganistane ir jis čia atvyko tam, kad perduotų jai paskutinius jos sūnaus žodžius. Moteris jį priima pagyventi į savo namus, tačiau Deivido pasirodymas miestelyje sukelia nemalonumų ir netgi nepaaiškinamų mirčių. Kokią praeitį slepia šis nepažįstamasis svečias?

Labai labai geras filmas. Filmui pasibaigus net patikrinau laikrodį, nes jausmas toks, lyg būčiau žiūrėjusi kokias 15 minučių. Įtraukiantis, nenuobodus, neprailgstantis. Be perstojo spėliojau kas bus toliau - tiesa, kelis dalykus atspėjau, bet dažniau buvau maloniai nustebinta. 


8 MILE | 8-OJI MYLIA

2002 | drama

8 mylia - gatvė Detroite, skirianti baltuosius nuo juodaodžių. Filmo herojus Džim Smit (akt. Eminem) - baltasis, gimęs “juodojoje” gatvės pusėje. Jo kasdienybė - kova už būvį pavojingose gatvėse, juodžiausias darbas gamykloje, bandymas kažkaip sutvarkyti asmeninį gyvenimą, audringi santykiai su mergina, o naktį - pasirodymai Detroito hip hopo klubuose. Čia geriausi miesto reperiai susiremia dvikovose, kuriose vietoj ginklų naudoja ritmą ir žodžius. Džimio svajonė - išgarsėti ir būti pripažintam, o tai - labai nelengva, juk jis - vienintelis baltasis Detroito hip hopo pasaulyje. Tačiau juodaodžių atlikėjų pašaipą ir priešiškumą pamažu keičia susidomėjimas ir pagarba: o juk šis baltasis išties šį tą sugeba…

Jei jums trūksta motyvacijos - pats geriausias motyvacinis filmas. Tai biografiniais faktais paremta drama apie Eminem'o gyvenimą, bandymą išgarsėti. Filmas parodo atlikėjo vaikystę, sunkią kasdienybę, santykius šeimoje. Žiūrėjau filmą ne pirmą kartą, bet jam pasibaigus vistiek sėdėjau užgniaužusi kvapą - stipru. Jei reiktų išrinkti vieną filmą iš visų žiūrėtų, balsuočiau už šį.


Štai toks tas mano kuklus sąrašiukas. Karantino tikslas jį praplėsti, tad turėtų būti dar bent viena dalis 😁

prašau, rekomenduok filmą!6 komentarai

 1. nemačiau nei vieno :DDDD o galvojau, kad nebeturiu ką žiūrėt :D

  paskutiniai mano žiūrėti: the circle (https://resizing.flixster.com/WXwGprQneoKsGbJFvDpRpERg8Z0=/206x305/v1.bTsxMTIwMzA5NjtqOzE4NDQ0OzEyMDA7NTY2Ozg1MQ) , Buster's Mal Heart abu tokie "wtf" ir nieko nesupratau bet patiko :DDD

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. oo, abu skamba labai įdomiai :D The Circle būtinai pažiūrėsiu, o Buster's Mal Heart teks palaukti vertimo :D

   Panaikinti
 2. Planavau Green Book pažiūrėt kažkada, jaučiu puiki proga dabar :D
  O šiaip tai labai patiko Colette ir Sylvia, abu apie rašytojas ir žiūrėjau po kelis kartus :D

  AtsakytiPanaikinti
 3. Puikios rekomendacijos! Manau, kad šiam vakarui jau po truputį dėliojasi planai ir filmai gulasi į eilę 👏 O jau kaip žiūrėsiu žiūrėsiu žiūrėsiu 👀

  AtsakytiPanaikinti

© BB. Design by FCD.