Vienos dienos kelionė į Trakus | 15€, du žmonės. Ar įmanoma?

2019-02-12

Labas!
Šiemet išsikėliau sau tikslą - bent kartą per mėnesį išvykti iš Vilniaus ir smagiai praleisti laiką. Būtų idealu kartą per sezoną aplankyti ir užsienį - kol kas ši idėja 150% įgyvendinama ir manau, kad man pavyks, tačiau sausio mėnesį tai buvo nerealu. Dėl šios priežasties vieną gražų savaitgalį nusprendėme nuvažiuoti į Trakus. Žiemą niekada neteko juose būti! Tad su 15€ kišenėje pajudėjome į svajonių savaitgalį.Važiavome 46 minutes (žemėlapio nuotrauką dariau piko metu - 56 minutes tektų važiuoti per kamščius) ir per tiek laiko įveikėme 43 kilometrus.

Laikas tikrai neprailgo - geros muzikos ir puikios kompanijos dėka net nepastebėjau kaip atvažiavome.

Tiesa, kelionė prasidėjo su maža problema - įklimpom sniege 😁 ačiū kaimynui, padėjusiam išstumti mašiną ir sniego kastuvui, atsiradusiam laiku ir vietoje 😁

Laikom kumščius, kad pavyktų tilpti į suplanuotus 15€! 


Atvažiavę į Trakus dairėmes kur pasistatyti automobilį. Prie pat pilies radome asmeninę parkavimo aikštelę, kurioje visa diena kainuoja vos 2 eurus. Patogu, pigu, saugu.

Aikštelė priklauso šio violetinio namo savininkams. O namą tikrai rasite į GPS įvedę "Trakų pilis", kadangi keliai atveda iki pat namuko.Kelias įveiktas, automobilis pastatytas. Liko pasivaikščioti!

Labai keista matyti Trakus tokius tylius, ramius. Jokių mugių, jokio šurmulio, ant ežero ne laivai, valtys ir katamaranai, o besmegeniai ir šeimos su mažais vaikais.

Pirmą kartą prie pilies ėjau trumpiausiu keliu - tiesiai per ežerą, o ne per tiltus. Ledas tvirtas, yra jau žmonių išvaikščiotas takelis, kuriuo visiškai pasitikėjome, nes tiek prieš mus, tiek už mūsų ėjo po keletą žmonių.Žinoma, man labai reikėjo į tualetą 😁 ar buvo bent viena išvyka, kurios metu aš nesugalvočiau, kad čia ir dabar reikia ramios vietelės? Tikrai ne. Todėl grįžome iš salos ir ieškojome Senosios kibininės. Pakeliui praėjome pro mielą kavinukę (deja, uždarytą), kurią puošė šypseną keliantys užrašai. Trakuose lankausi kiekvieną vasarą ir per šurmulį jų nemačiau, tad vien dėl to verta čia apsilankyti žiemą!

Deja, bet mūsų žinomas Senosios kibininės pastatas, kuriame visada pietaujame, buvo uždarytas žiemos metu. Tad grįžome atgal pakeliui sustodami informacijos centre, kuriame ir pasinaudojau tualetu. Tiesa, tai kainavo 50 centų, bet viskas švaru, gražu, tad mokėti negaila.
O dabar jau ir išalkom. Restoranas Bona" pasirodė kiek brangokas (ypač kai norėjome kibinų išsinešimui), tad perbėgom kelią ir sustojome "Trakų dvarelyje". Jame radome penkių rūšių kibinų: su kiauliena, vištiena, aviena, varške ir špinatais bei dar vienos rūšies, kurios niekaip negaliu atgaminti. Jei neklystu, su kažkokio miško gyvūno mėsa.

Kibinai su vištiena kainavo po 1,5€. Jie tikrai dideli, tad vieno užteko lengviems pietums. Kito apsilankymo metu čiupome po kibiną ir kitą patiekalą, bet aš mielai imčiau du, sumokėčiau 3,6€ ir sėdėčiau pilnu pilvu.

Kibinai su daug mėsos, trapūs, bet kartu ir minkšti, su daug svogūnų ir mano delno dydžio. Verta kainos!

Beje, kito apsilankymo metu šioje kavinukėje pirkome keptą duoną (3€?, labai traški, aš mėgstu minkštesnę, nekartosiu), sultinį (1,3€), dienos sriubą (2€?), latte (2,5€?). Viskas labai skanu, tik duona ne mano skonio.
Pavalgę radome kitą Senosios kibininės pastatą. Todėl kito apsilankymo metu čia užbėgome kibinų su šokoladu - praeitos vasaros atradimas, pasakiškai gardu. Jie maži, tačiau ir kainuoja tik 1,3€. Šioje kibininėje labai skanūs kibinai su grybais - garantuotai kitą kartą pietausime čia.


Kainos:
Kuras - 7€
Stovėjimas - 2€
Kibinai su vištiena- 3,6€ (2x1,8€)
WC - 0,5€/asm.
Kibinai su grybais - 1,7€
Kibinai su šokoladu - 1,3€

"Trakų dvarelis" meniu rasite čia. Adresas: Karaimų g. 54a
"Senoji kibininė" meniu rasite čia.


Pirmą kartą išleidome 15,6€ (pirkome kolos ir šokolado), antrą - 30€, bet antrą kartą netaupėm, valgėm daug ir važiavom čia jau nebe dviese.

Ar suma didelė linksmai dienai? Spręskite patys. Mes į Trakus tikrai dar sugrįšime, todėl mano nuomone čia labai pigu, smagu ir skanu!

5 komentarai

 1. Super įrašas! Be galo įdomu tokius skaityti, net dar labiau skatina norą mažoms kelionėms ♥

  AtsakytiPanaikinti
 2. Tokios populiarios vietos kaip Trakai ar Palanga, žiemos metu parodo visai kitokį savo veidą. Nesu buvusi Trakuose žiemą (reikia įtraukti į planus!), bet tokia patirtis Plangoje privertė iš naujo įsimylėti miestą.

  AtsakytiPanaikinti
 3. Ekspromtinės kelionės su automobiliu būna pačios fainiausios, o Trakai visais metų laikais turi ką pasiūlyti.. Žiemą, tiesa, būtų gerai, kad automobilis nebijotų šalčių ir turėtų nesugedusį generatorių, kad netektų iš kito miesto pėščiomis pareiti:)

  AtsakytiPanaikinti
 4. vaaaa, suku galvą ką veikti šiandien. varysim į Trakus, kaip tik sniego daug, vaizdelis turėtų būti superinisss. žiemiškai apsirengt ir tiesiai į fotosesiją:)

  AtsakytiPanaikinti

© BB. Design by FCD.