Diena Vyšnių sode 😸 | ROYAL CANIN

2018-05-18

Sveikos! Vakar turėjau nerealią dieną. Nuo praeito penktadienio rinkau paramą beglobiams gyvūnėliams ir surinkusi tiek, kad sunkiai užsidarytų automobilio bagažinė, nuvažiavau į VšĮ "Vyšnių sodas". Jei atvirai, tai nesitikėjau nei tiek daug dovanėlių beglobiams, nei tokių šiltų, smagių, rūpestingų ir savo darbui atsidavusių darbuotojų. Parsivežiau pačius geriausius įspūdžius ir didelį norą auginti bent dešimt kačių 😁


Pažiūrėkit kiek visokių gėrybių! Čia yra du dideli guoliai (dideliems šunims), vienas mažas (katei), vaikiškas čiužinys, keli maišai lovatiesių, pagalvių, pagalvė su grikių lukštais (tinka šildymui, tad mažiems/sušalusiems gyvūnėliams bus puikus būdas sušilti), du antkakliai, pavadėlis, keli dubenėliai, sauskelnės, palutės, petnešos, kraikas, rankšluosčiai, apie 8-9 maišai maisto, dėžė mišinuko šunelių primaitinimui, drabužėliai gyvūnams, vienkartinės pirštinės, žaislai (didžioji dalis daryta mano ir vaikino - pirkome virvę ir rišome žaislus šunims, kad būtų pigiau ir galėtumėme palepinti daugiau šuniukų)... Tikrai kažką dar pamiršau paminėti. Esu labai dėkinga visiems, kas prisidėjo prie mano idėjos aplankyti gyvūnėlių prieglaudą ir prisidėti prie beglobių gyvenimo gerinimo bent taip, kaip galiu 💖 kartu mes galime pakeisti šią neteisybę. 


Labiausiai mane sužavėjęs dalykas prieglaudoje - nėra narvų. Jokių. Tai pirmoji prieglauda, kurioje matau tokią sistemą. Toks kačių auginimo būdas pasirinktas dėl to, kad ne viena jų taip ir nebesuras šeimininkų, o nugyventi likusį gyvenimą narve nėra smagu. 

Kaip išspręsti gyvūnų pešimosi klausimą? Viskas labai paprasta - maži kačiukai turi savo kambarį, paaugliai - savo, sergančios katės taip pat gyvena atskirai, o sveikos suaugusios katės džiaugiasi didžiausiu plotu 😁 

Vyšnių sode pasirūpinta katėmis visapusiškai - pradedant drąskyklėmis, gultais, maisteliu, tuštinimosi vietomis, žaisliukais ir kitais dalykais, baigiant spintelėse įrengtais kambariukais su maistu, vandeniu ir patogiu gultu. Taip daroma, nes yra kačių, kurios atkeliauja siaubingai kankintos ir baikščios, tad jų išdrąsėjimui reikia laiko, o iki to vargšelės nori turėti savo saugų, jaukų kampelį.


Labai kviečiu visus apsilankyti prieglaudose - jos atvers jums akis. Pamatysite kiek sužeistų, kankintų, nemylimų ir niekam nereikalingų gyvūnų yra. Vien vyšnių sode yra apie 90 kačių, o kur dar šunys... Kai kurios katės buvo degintos, išmestos iš penkto aukšto, kai kurių kojas surišo su viela, kai kurios buvo partrenktos ir paliktos porą savaičių kankintis (vasarą!), o dar kitas, vos atsivedusias vaikučius, vaikai daužė su lazdomis. Tačiau kai kurios turėjo mylimus šeimininkus, kurie jas privėrė durimis ir pagailėjo 100 LITŲ gydymui. Vietoj to leido stuburui kreivai sugyti, dėl ko katė nebevaldo savo galinių kojų ir tuštinasi po savimi. Kai pro langelį žiūrėjau į šią katę, ji šiaip ne taip užsiropštė ant palangės ir bandė žaisti. Prašė glostymų, meilės, dėmesio. Bandė įrodyti, kad darys viską į dėžutę ir stengsis būti geriausiu augintiniu. Žinot, aš tada vos laikiau ašaras. O dabar, kai viskas susidėliojo į stalčiukus, verkiu nesustodama. Kaip žmonės gali taip elgtis? Kaip? Kas sukasi jų galvose? Kai pabėgo mano šuo, aš visą savo gyvenamąjį rajoną išnaršiau ir tą dariau melsdamasi, kad mano šunytei nieko nenutiktų. Bet kaip galima TYČIA kankinti gyvūnus? Ir kaip VALSTYBĖ gali NEMĄSTYTI apie tuos, kurių gyvenamąją vietą mes užėmėme, tuos, kuriuos prisijaukinome ir tuos, kuriems žadėjome meilę, rūpestį ir saugumą? Mano nuomone, už gyvūnų kankinimą turėtų būti TOKIOS PAČIOS arba net DIDESNĖS bausmės, nei žmogaus kankinimus - juk žmogus gali PRAŠYTI pagalbos, PASISKŲSTI, APSIGINTI


Laikas pagaliau nusibraukti ašarą ir pasidžiaugti tais, kuriems RŪPI. AČIŪ ROYAL CANIN už paramą maistu - jei ne Jūs, mano idėja nebūtų įgyvendinta. Tik Jūsų teigiamas atsakymas į mano prašymą paremti mano idėją paskatino mane kreiptis ir į savo bendruomenę. AČIŪ Jums už maistą šunims, šuniukams, sterilizuotoms katėms ir mažiems kačiukams AČIŪ už šiltą bendravimą, atsakymą į visus klausimus ir įdomų pokalbį (beje, merginos, ar žinojot, kad šunys turi 10 kartų mažiau skonio receptorių nei žmonės ir maistą renkasi pagal kvapą? Ir ar žinojot, kad ROYAL CANIN tėvynėje, Prancūzijoje, dirba žmogus, kuriantis kvapus gyvūnų maistui?). AČIŪ!


ATSAKYMAS Į KILUSĮ KLAUSIMĄ "O KUR ŠUNYS?":

VYŠNIŲ SODAS TURI DU "POSKYRIUS" - MANO NEPAMINĖTASIS YRA SKIRTAS ŠUNIMS. JUK JIEMS REIKIA GAMTOS, DIDELIO PLOTO. GREITU METU NUVYKSIU IR PAS ŠUNIS, Į ZUIKIŲ VILĄ 💖

4 komentarai

 1. Aldėja skaitydama net apsiverkiau, negaliu apkęsti tokių žmonių, kurie palieka savo iki susirgimo ar nelaimės mylėtus gyvūnūs... Pati su mokykla metiniam darbui pasirinkom rinkti pinigus gyvūnams ir nors ne tiems,kuriems norėjome, bet bent prisidėjome. Tai pat pati turiu daug gyvūnėlių ir negaliu praeiti pro tuos nelaimėlius ramiai. Labai džiaugiuosi už tave ir šį darbą, ir labai lauksiu įrašo apie šuniukus. :) ,333 Šaunuolė ir sakau didelį ačiū, kad prisidedi prie gerų darbų :)

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Yes ir aš verkiau rašydama 😁

   O kokiems norėjote ir kam surinkote?

   Ačiū tau ❤

   Panaikinti
  2. Norėjome vežti į Klaipėdos globos namus, bet nei vienas nepriėmė, matyt tiek tereikįjo pagalbos ;/ tad paaukojome Jūrų muziejuj Klaipėdoje, kad gyvūnai gauti ką nors skanaus :)

   Panaikinti

© BB. Design by FCD.