Lietuva - Lenkija - Slovakija - Lenkija - Lietuva. Pasiruošimas

2016-08-11

Esu žmogutis, dievinantis keliones. Kadangi į užsienį keliauju nedaug (esu du kartus buvusi Anglijoje ir du kartus Latvijoje, tačiau Latvijoje būdavau vos vieną dieną, nes keliones organizavo mokykla), nors apie tai svajoju visą savo gyvenimą, esu net sudarinėjusi sąrašus ką imčiau į kelionę ir panašiai. Gerai paieškojusi gal net rasčiau bent dalį tų sąrašų. Ši mano sąrašų ir planų sudarinėjimo savybė jaučiasi iki dabar, nes viską, ką imsiu į kelionę, esu detaliai suplanavusi, Vienintelis minusas tas, kad negaliu visko surašyti, nes... tingiu. Man taip pirmą kartą, nes net kelionėms į Palangą turėdavau detalius užrašytus planus ir sąrašus. Todėl šiandien pabandysiu savo pasiruošimo eigą nupasakoti čia, tinklaraštyje. 


TRUMPAI APIE KELIONĘ

Kadangi apie kelionę detaliai papasakosiu iš jos grįžusi, dabar tik pasakysiu esminius faktus, kad susidarytumėte įspūdį ir suprastumėte kam aš ruošiuosi. O gi ruošiuosi savaitės trukmės kelionei automobiliu į Lenkiją ir Slovakiją. Pagrindinis tikslas yra Tatrų kalnai, tačiau aplankysime ir kelis urvus, krioklius, koncentracijos stovyklą, zoologijos sodą (dėl šito dar nesame tikri), druskų kasyklą, Krokuvą, kelis miestelius ir didesnius miestus. Apvažinėję Lenkiją užsuksime į Slovakiją, kurioje aplankysime dvi pilis, kelis urvus ir miestelius. Kadangi važiuosime su šeima savo automobiliu, maršrutas ir kelionės laikas gali kisti, tačiau pagrindiniai objektai tikrai nesikeis. Apie juos ir viską, kas vyks plačiai, išsamiai ir, tikiuosi, su daug įspūdžių papasakosiu grįžusi. 

KELIONĖS PLANAVIMAS

Už šį darbą buvo atsakinga mano mama - ji surinko tikslią informaciją apie lankytinus objektus (kaip iki jų nuvykti, kiek kainuoja ir ar iš viso kainuoja jų lankymas, atstumus tarp objektų, aprašymus, nuotraukas, žmonių atsiliepimus ir pan.), galimas nakvynės vietas ir jų privalums bei trūkumus. Taip pat mama išdėliojo visus objektus į vientisą maršrutą, nustatė laiką kiek kur užtruksime ir atliko visas smulkmenas, kokios tik gali šauti į galvą. Viso to rezultate pavyko iš pirmo ir net antro žvilgsnio idealus maršrutas. Jam sudaryti reikėjo poros savaičių, tačiau pagrindai buvo padėti pirmosiomis dienomis, vėliau jie tebuvo koreguojami, pildomi ir turbinami.


DAIKTAI, MAISTAS

Šios kelionės organizatorė yra mano mama, tad ji sudarė dalykų, kuriuos privalome paimti su savimi sąrašą. Valgymo įrankiai ir indai, patalynė, nešiojama viryklė, sulankstomos kėdės ir staliukas ir panašūs dalykai. Toliau kiekvienas planavome tai, ką turime paimti tik sau - dantų šepetėliai, higienos reikmenys, apatinis trikotažas, kojinės, viršutiniai drabužiai ir t.t. Svarbiausia yra nepamiršti, kad parduotuvių, kuriose rasime viską, ko mums pritrūks yra ne tik Lietuvoje, bet ir Lenkijoje bei Slovakijoje. Aš dar imsiu nemažai eurų lauktuvėms (nežinau ar viską išleisiu, bet nenoriu savęs varžyti, nes lauktuvių lauks ne tik mano geriausia draugė ir vaikinas, bet ir susirašinėjimo laiškais draugės, kurias turiu net kelias). Kelionėje planuoju išbandyti daug dalykų, nuimančių galvos skausmą keliaujant. Pavyzdžiui, sausą plaukų šampūną. Tad jei man pavyks įsigyti bent kažką iš mano "kelionės lengvintojų" sąrašo tikrai sulauksite atsiliepimų. Tikiuosi, jog teigiamų.
Už maistą esam atsakingos kartu su mama. Ji gamins daug dalykų, kuriuos galima valgyti šaltus ir šiltus, su duona ir garnyru, su daržovėmis ir be jų - kepta vištiena, karbonadai, kotletai ir panašiai, o aš jai padėsiu viską paruošti ir kepsiu savo firmines bandeles su dešrelėmis, puikiai tinkančias užkandžiui važiuojant apie 14 valandų automobilyje. Taipogi su savimi imsime daug litrų sulčių ir kitokių gėrimų, saldėsių, užkandžių, vaisių, daržovių bei įvairiausių ilgai negendančių produktų. Kadangi turime kelioninę "viryklę" (nežinau kaip tas dalykas vadinasi iš tikrųjų), maistą ruošime ir kelionės metu, bet pirmosiomis dienomis apie tai tikrai neteks galvoti. 

tikiu, kad mano kelionė bus nuostabi. papasakokite apie savo tolimiausią kelionę. ir visai nesvarbu ar ji buvo į užsienį, ar į kitą miestą. 

20 komentarų

 1. skamba taip nerealiai, kad pradedu baltai pavydėt... :D geros kelionės! <3

  AtsakytiPanaikinti
 2. Tiksliai nežinau kuri buvo ilgesnė - kelionė į Čekija ar į Slovakija. Bet abi teko pavargti sėdint nelabai patogiose autobuso sėdynėse, tad visada pavydžiu tiems, kurie keliauja su šeima. Visad norėjau išbandyti tai, bet kai vienas iš tėvų už, o kitas visomis galūnėmis prieš, tai nelabai įmanoma... Tatrai tai kažkas nuostabus! Aš juos aplankiau Slovakijoje, būtent tuose aukštuosiuose buvau (Wysoke Tatry, berods taip vadinasi jų kalba). Atvirai kalbant, širdutė mano kažkur ten turėtų mėtytis, gal pavyks pamatyt! Druskų kasyklose buvau visai neseniai, tai labai patiko. Lauksiu būtinai įspūdžių, manau kai kurias vietas net galėsime palyginti, pasakyti kas būtent ten ar ten patiko. Geros kelionė, Aldėja! :)

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. mes pirmą kartą taip keliausim. visi kartu, į užsienį ir automobiliu.
   ačiū!

   Panaikinti
 3. Manau tau bus smagu! :) Mano ilgiausia kelionė mašina buvo į pietų Prancūziją :) Lietuva - Lenkija - Čekija - Daugelio neatsimenu :D - Austrija - Italija - Portugalija :))

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Sužinosi dar kaip viskas buvo, patikėk ;-)
   Kaip nesveikai :o ir aš taip norėčiau. Tik labai ilgai važiuot :D

   Panaikinti
 4. Aš žinau, tą jausmą,kai būna jaudulys prieš keliones. Esu važiavusi į Lenkiją, neseniai su klase buvau Palangoje ir tas jaudulys, ruošimasis buvo toks geras.. o dienos prabėgo taip greitai! Smagu viską prisimint ☺ linkiu, geros kelionės!

  AtsakytiPanaikinti
 5. Mano pati ilgiausia kelionė buvo atsikelti iš lovos ir pasiimti kompiuterį :) :) . Juokauju . Daugiausiai energijos išeikvojusi kelionė buvo po Lietuvos piliakalnius. Tai vyko 4 klasėje, tačiau ji labai įsirėžusi į mano atmintį. Visa klasė nuėjo mažiausiai 10 km , nes reikėjo į kiekviena kalną įkopti. Jie būtų reikėją daryti dabar būčiau atsisakiusi....... Tokio krūvio niekam nelinkėčiau.

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Ah, kopt į kalnus smaguuu :D mano patirties lauk įraše, papasakosiu plačiau ;)

   Panaikinti
 6. Maisto i kelione reikia :D Mano firminis - kotletukai ir medziotoju desreles :D Juokingiausia buvo, kai vaziuojant masia mirkiau desrele i kecupo indeli XD
  Toliausiai buvau Kretoje arba Turkijoje. Ne=inau, kas toliau. 3 kartus Turkijoj buvau, beje :> Abu kartus man labai patiko, ypac, kai 3 karta vaziavom su krikstateviu seima ir 3 metais jaunesne ju dukra. Buvo daug taskymosi :))

  AtsakytiPanaikinti
 7. Tikiuosi, jog jūsų kelionė prabėgo nuotaikingai! Pats planuojuos kelionę į Jasną. Wish me luck :)))

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Yra kiti įrašai apie ją ;-)
   ooo, mano svajonė! sėkmės didžiausios!

   Panaikinti
 8. KAIP FAINIAI! :O Pavydas , nes aš tik buvau Latvijoje ir Estijoje :(((.Daugiau niekur ..

  AtsakytiPanaikinti
 9. Atrodo kelionė nusimatė tikrai smagi ir pilna įspūdžių😍😍 aš taip pat esu buvusi lenkijoje. Nors daugelis lietuvių "stumia" ant šios šalies, man ji paliko įspūdi ir neišdildomus prisiminimus😍😍 na o aš toliausiai esu buvusi Japonijoje 😄

  AtsakytiPanaikinti
 10. Mačiau, kad kelionė pavyko, šaunu šaunu šaunu!

  AtsakytiPanaikinti
 11. Šauni mama, viską sustygavo nuo a iki ž, ir viryklę, ir valiklius pasiimti. Nuostabi kelionė buvo, net neabejoju.

  AtsakytiPanaikinti

© BB. Design by FCD.