LAIŠKAI: KAIP RAŠYTI LAIŠKUS?

2016-02-24

Kelios merginos, nusprendusios dalyvauti laiškų rašymo programoje, minėjo, kad tai pirmas kartas, kai joms tenka rašyti kažką panašaus į laišką ir prašė patarimų. Tad dalinuosi savo, manau, nemenka patirtimi - juk pati susirašinėju jau daugiau nei metus, turėjau daugiau nei penkiolika susirašinėjimo draugių ir šiaip dėžutėje turiu visą krūvą įvairiausių laiškų. 
Taigi pirmiausia reikia žinoti, kad yra du laiškų tipai - pirmasis laiškas ir atsakymas. Pirmąjį laišką rašyti sunkiausia, nes iš nieko reikia sukurti kažką, o rašant atsakymą galima daug išspausti iš laiško, į kurį atsakinėjama. Pirmas žingsnis - PRIEMONĖS. 
 • Rašymo priemonės. Įvairūs tušinukai, rašikliai, parkeriai, pieštukai - žiūrint kuo labiausiai mėgsti rašyti. Aš visus laiškus rašau vienu tušinuku, tad vos atplėšus voką galima suprasti kuri rašliava mano. Man taip labiausiai patinka. 
 • Popierius. Kai kurios merginos mėgsta rašyti ant popieriaus laiškams, bet man gražiau ir patogiau rašyti ant linijuoto/languoto popieriaus. Taip pat mėgstu parašyti daug (po keliolika lapų), tad popierius pasibaigtų po antro - trečio laiško, o jo kaina nėra labai maža. Tiesiog išsiplėšiu dvilapį iš didelio (A4F) sąsiuvinio ir rašau. 
 • Dekoracijos. Lipdukai, spalvoti pieštukai, flomasteriai, teksto žymekliai, spalvotos lipnios juostelės, iškarpos, nuotraukos... Viskas, kas tik šauna į galvą.
 • Vokai, pašto ženklai. Vokus galite pirkti pašte arba kanceliarinių prekių parduotuvėse (nedidelio formato voko kaina svyruoja nuo 3 iki 15 centų), bet mieliausi vokai yra rankų darbo - spalvoti, apipaišyti ir šiaip išskirtiniai. SIUNTIMO KAINAS RASITE ČIA.
Vienas iš paprastesnių būdų, kaip pasidaryti gražų, estetiškai atrodantį voką. Tereikia žirklių, dovanų popieriaus likučio ir šiek tiek lipnios juostelės.

Antras žingsnis - RAŠYMAS. Pirmasis laiškas. 
 • Papasakok apie save. Parašyk trumputę savo autobiografiją, pomėgius, paminėk mėgstamiausią knygą, filmą, spalvą, patiekalą, sporto šaką, citatą, drabužį, nagų lako atspalvį, augalą, gyvūną, šokoladuką, gėrimą... Žodžiu, kuo daugiau paprastos informacijos, padedančios susidaryti vaizdą apie žmogų, tuo geriau. Nepasakok kažko labai asmeniško, apie tai įdomiau padiskutuoti su geriau pažįstamu žmogumi. 
 • Užduok kuo įvairesnių klausimų. Jie gali būti apie bet ką - vaizdą už lango, mėgstamą muziką ir instrumentą, draugus ir kaimynus, aprangos ir muzikos stilių... Paklausk pašnekovės nuomonės apie tam tikrus dalykus - taršą, homoseksualumą, kosmetiką, mokyklą... Tiesiog stenkis sužinoti kuo daugiau dalykų apie savo susirašinėjimo draugę, bet neperženk ribos. Man buvo tokių atvejų, kai žmogutis klausia super asmeniškų dalykų, nors aš jo net nepažįstu ir tai nėra gerai. 

Antras žingsnis - RAŠYMAS. Atsakymo laiškas. 
 • Padėkok. Parašyk pirmą nuomonę apie laišką, jo išvaizdą. Pagirk nuoširdumą, išradingumą, raštą, įdomius klausimus, dizainą (žinoma, jei tai tiesa).
 • Pakomentuok atsakymus. Turbūt laiške, į kurį gavai atsakymą, uždavei klausimų. Pakomentuok atsakymus, nuomonę, praplėtok temas, užvesk diskusijas. Parodyk, kad Tau įdomu ir stenkis būti įdomi.
 • Atsakyk į klausimus. Šis punktas labai svarbus, nes gali užvesti diskusiją, kuri gali trukti ilgą laiką, ir kai atrodys, kad viskas jau išsemta, bus tikras išsigelbėjimas. Išsamiai aprašyk savo nuomonę, ją argumentuok. Nesistenk "pritapti", atvirkščiai įdomiau, kai nuomonės nesutampa - tuomet net degi iš noro pamatyti pašnekovo argumentus ir atsakymas dar labiau džiugina. 
 • Užduok klausimus. Apie tai rašiau prie "pirmojo laiško" antro punkto. 

Trečias žingsnis - DEKORAVIMAS IR DOVANĖLĖS. 
 • Lipdukai, piešiniai, nuotraukos, iškarpos, spalvos. Šių dalykų tikrai nereikia vengti, nes jų dėka laiškas atrodo daug linksmesnis, nuoširdesnis, šiltesnis. Tiesa, su viena mergina aš susirašinėju visiškai nespalvotais laiškais - jie rašomi ant languoto popieriaus juodu tušinuku, bet atrodo taip rimtai ir gražiai, kad man net nekyla mintis savo laišką puošti. Tad dekoras nėra labai svarbu, jei to nenori ir jei tai nėra Tavo stilius. 
 • Tavo ženklas. Gali susikurti savo simbolį, iš kurio Tave atpažintų. Aš laiško apačioje nupiešiu kažką panašaus į vaiduokliuką/monstriuką, sustingusį apkabinimo pozoje. Net nereikia rašyti vardo, iš jo žmogučiai supranta nuo ko laiškas, hehe. Tai paįvairina susirašinėjimą. O jei bijai, kad laiško apačioje piešiamas simbolis nepavyks ir reikės viską perrašinėti - ženkliuką piešk ant kito lapo ir iškirpusi priklijuok prie laiško, arba voko, kaip nuotraukoje.
 • Dovanėlės. Gauti ranka rašytą laišką jau yra nerealiai smagu, o jei dar voke randi ir dovanėlę, tai laimės pilnos kelnės. Tiks įvairūs mėginukai, arbatos pakeliai, kava, saldumynai, papuošalai, kosmetikos priemonės... Turbūt viskas. 

jei kils klausimų - palik juos komentaruose. sėkmės!

20 komentarų

 1. Kadangi pati susirasineju ilga laika buvo paskaityti tavo patarimus ir jie tikrai vertingi! Saunuole, manau net nerealiai pagelbejai toms kurios rasys po pirma laiska :)

  AtsakytiPanaikinti
 2. Ačiū Tau, labai pagelbėjai man apsispręsti ką gi rašyti pirmajame laiškelyje! :)

  AtsakytiPanaikinti
 3. Taaaaip, nerealiai padėjai!!! AČIŪ! Nors laiško dekoravimą jau buvau numačiusi - popieriaus lapas be nors lašelio meno pėdsako - tikrai ne mano stilius....

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. DĖKOJU UŽ GRAŽIUS ŽODELIUS. Tu net neįsivaizduoji kiek jie daug man reiškia (^o^)

   Panaikinti
 4. man kilo vienas ir turbūt svarbiausias klausimas, kur, po velnių, rasti normalią susirašinėjimo draugę? :D aš esu rašinėjusis laiškais tik per postcrossing'ą (ten tik nusiunti atviruką, o atgal gauni jau iš visai kito žmogaus)
  Mano seeena svajonė gauti laišką tokį kaip tavo nuotraukose, pvz: 3 nuotr. taip norėčiau laiško su daug lipdukų, iškarpų, nuotraukų ir su nuoširdžiu laišku ♥,♥ och..

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. http://burundukorasliavos.blogspot.lt/2016/02/rask-susirasinejimo-drauga.html - čia rašiau savo išbandytus dalykus. Yep, nedaug, bet man užteko

   Panaikinti
 5. Nors pirma laiska jau parasiau, patarimais tikrai pasinaudosiu. Puikiai pateikta, protingai suzaista. Šaunuolė!

  AtsakytiPanaikinti
 6. Fakutė. Norėjau rašyt tokį įrašą pas save ir... adghjkm#$#@, aplenkei. :D

  AtsakytiPanaikinti
 7. Va pasirodo, kad dabar jau voku gamyba gali būti atliekama ir namuose :) atrodo gražiai.

  AtsakytiPanaikinti
 8. Vajei, kokios mielos kortelės pirmoje nuotraukoje... Niekaip negaliu atsižiūrėti? Kaip jas maketavote? Kokį - lazerinį ar rašalinį spausdintuvą naudojote? O gal spausdinotės kokioje nors įmonėje? Labai noriu kažką tokio pasiruošti Kalėdoms, kad galėčiau nustebinti draugus bei giminaičius.

  AtsakytiPanaikinti
 9. VA KOKS TURI BUT ISPILDYTAS STRAIPSNIS!! im in love. rimtai. <3 kadangi laiskai viena is mano silpnybiu, skaiciau simtu procentu susitelkus i straipsni ir nieko kito aplink nematydama...;')) cia netiesioginis pasakymas, kad noriu daugiau irasiuku tokia ir panasiokis temomis;'') please. dar labai naudingas irasas buvo tuo, kad niu pati zinai ka iki gruodzio dvyliktos turiu padaryt... tai va kai skaitai tokius straipsnius pasisemi ideju ir motyvacijos:D arba dar kitaip sakant pasipildai atsargas.:D man asmeniskai idomiausia laisku rasymo dalis ne pats rasymas, o dekoracijos, piesinukai visokie, grazinimai ir pan... tik va gaila kad zmogus nelabai prie meno as, o ir piesinukai, jei juos vertinciau as, tai butu tik ant teigiamo...:Dd achh

  AtsakytiPanaikinti
 10. Ehhh... kodėl apie tavo blogą buvau pamiršusi, kai rašiau savo pirmąjį ir paskutinį laišką. Manau šie patarimai tikrai būtų padėję... Nors gal ir gerai, nes laiškų rašymui reikia turėti daug laiko, o man visad jo stinga 😞 Tiesa norėčiau kažkada parašyti ir gauti tikrą nuoširdų laišką, parašyta su didžiausiu rūpesčiu ir dėmesiu, išpildytą iki mažiausių smulkmenų, kaip šis įrašas💕

  AtsakytiPanaikinti
 11. bet kaip šaunu rašyti ranka laiškus, gaila, aš pritingiu ir neturiu kada :(

  AtsakytiPanaikinti
 12. Labai naudingi patarimai, tik gaila neturiu su kuo rašinėtis tokiais laiškais, nors ir kaip norėčiau. :)

  AtsakytiPanaikinti
 13. Tavo patarimai man labai pravertė! Šaunus įrašas, taip ir toliau.
  Mano blog'as: https://www.blogger.com/blogger.g?blogID=964729364739870146#allposts/src=sidebar

  AtsakytiPanaikinti

© BB. Design by FCD.